گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


 

یک کنترلر آبپاش خوب باید:

•    خود برنامه ریز باشد یا برنامه ریزی آن ساده باشد
•    دارای گواهینامه WaterSense باشد، که بدین معناست که با الزامات EPA برای تنظیم زمان بندى های آبیاری براساس آب و هوا (پیش بینی شده و واقعی)، بدون نیاز به حسگر باران یا رطوبت خاک مطابقت داشته باشد. همانند برنامه EnergyStar برای لوازم خانگی، محصولات برچسب گذاری شده با WaterSense با مشخصات EPA برای راندمان و عملکرد آب توسط شرکت های مستقل مورد آزمایش قرار میگیرند. (بسیاری از شرکتهای تاسیسات آب در حال حاضر تخفیف هایی را برای نصب کنترلر های آبرسانی WaterSense پیشنهاد می کنند که می توانند بخش بزرگی از هزینه دستگاه را پوشش دهند.)
•    یک برنامه ادراکی (موبایل و وب) داشته باشد که به شما امکان نظارت و کنترل سیستم از راه دور را می دهد
•    برنامه های آبیاری "هوشمندانه" را براساس چشم انداز، پوشش گیاهی و آب و هوا و زمان بندى های سنتی ارائه دهد
•    اگر سرعت اتصال اینترنت پایین آید باز هم کار کند
•    ساختار با کیفیت بالا داشته باشد
•    یکپارچگی مفید با سایر محصولات و سیستم های خانه هوشمند را ارائه دهد
•    هزینه آن کمتر از 300 دلار باشد، از آنجا که شما می توانید هر ویژگی که می خواهید را بدون صرف هزینه بیشتر از 300 دلار دریافت کنید.

ما هر مدلی که این معیارها را برآورده نکرد را رد کردیم و همچنین تنها کنترلر هایی را در نظر گرفتیم که از هشت منطقه آبیاری یا بیشتر پشتيباني می کنند. طبق گفته Tom Shanklin، متخصص آبیاری، تعداد مناطق در سیستم شما عمدتا بر اساس میزان فشار آب شماست. او گفت: "هنگامی که شما یک سیستم را تنظیم میکنید، سعی میکنید هر منطقه را متعادل کنید تا هر یک، از مقدار آب یکسانی استفاده کند و فشار آب هماهنگ شود." "نواحیی که نیازهای مختلف دارند نیاز به منطقه های خاص خود دارند." این به این معنی است که شما میتوانید یک حیاط کوچک با 12 منطقه که هر کدام دارای انواع چشم انداز مختلفی هستند، یا یک زمین چمن بزرگ دارای تنها چهار منطقه را داشته باشید. این بسیار آسان است که یک سیستم را تعديل کنید، بنابراین ما بر کنترلرهایی تمرکز کردیم که دارای هشت یا 12 منطقه هستند، یا دارای گزینه هایی برای گسترش یا ارتقاء کنترلر برای اضافه کردن منطقه ها، در صورتی که شما بخواهید چشم انداز خود را در آینده بازتنظیم کنید، هستند.


همه دستگاه ها ضد آب نیستند، بنابراین ما ضد آب بودن را یک ضرورت در نظر نگرفتیم. به علاوه پیدا کردن موارد ارزان قیمت ضد آب برای کنترلر های آبیاری آسان است، بنابراین شما می توانید تقریبا همه واحدها را در خارج از منزل استفاده کنید.

ما 10 کنترلر را آزمایش کردیم:
•    کنترلر آبپاش هوشمند Rachio 3 که 16 منطقه ای هستند
•    کنترلر آبپاش هوشمند با قابلیت وایفای Skydrop
•    RainMachine HD Touch که 12 منطقه ای هستند
•     Orbit B-hyve درون ساختمانی 8  منطقه ای
•    Rain Bird ST8I-WIFI هوشمند آبیاری درون ساختمانی وایفای تایمر / کنترلر 8 منطقه ای
•    سیستم کنترل آبیاری هوشمند ایزوله 16 منطقه ای وایفای (نسل 2)
•    کنترلر آبپاش هوشمند Netro Sprite
•    کنترل سنسور هوشمند چند منظوره Yardian با دوربین امنیتی HD
•    کنترلر آبپاش هوشمند GreenIQ  (نسل 3)
•    کنترلر هوشمند آبیاری  NxEco HWN12-100 که 12 منطقه ای و مبتنی بر آب و هوا هستند

پس از دو ماه آزمایش، ما فکر می کنیم کنترلر آبپاش هوشمند جدید Rachio 3 بهترین گزینه برای مدیریت كردن نیازهای آبی باغ شما است و آنرا  پیشنهاد میکنیم، چه شما یک تازه کار در آبیاری باشید چه یک باغبان متخصص داراى گواهينامه.

یک کنترلر هوشمند آبپاش، به طور خودکار مصرف آب یک آبپاش که روی زمین چمن نصب شده است یا سیستم آبیاری زمین شما را می تواند تنظيم کند - و به احتمال زیاد کاهش دهد - و همچنین به شما اجازه می دهد تا به راحتی برنامه های خود را کنترل کنید، از راه دور سیستم خود را مدیریت کنید و آبیاری را با سایر کارهای هوشمند خانه خود يكپارچه کنید. پس از سه ماه آزمایش 11 مدل، ما فکر می کنیم کنترلر آبپاش هوشمند Rachio 3 بهترین گزینه برای اکثر صاحبان خانه است. این کنترلر، آسان کاربرد تر از مدل های دیگر که ما آزمایش کردیم است و در مدل های 8 و 16 منطقه ای موجود است (و هر کدام از آنها به فراتر از آن قابل ارتقا است) و دارای یک سیستم اطلاعات آب و هوا است که به شرایط آب و هوایی و پیش بینی های زمان واقعی بهتر از هر نوع دیگر پاسخ می دهد. برنامه گوشی هوشمند همراه آن همچنین تجربه ای بهتر از برنامه های سیستم های دیگر را برای کنترل سیستم آبیاری شما فراهم می کند.

 

منتخب ما
کنترلر آبپاش هوشمند Rachio 3
تنظیمش کنید و فراموشش کنید

این دستگاه انعطاف پذیر ترین و آسان کاربرد ترین کنترلر هوشمند برای حیاط یا سیستم آبیاری باغ شما است.

Rachio 3 (هشت منطقه ای) آخرین نسخه منتخب ما است و با قرار دادن کنترل های درونی جلو و مرکز در آن مدل بهبود یافته است، بنابراین لازم نیست که قاب را برای دسترسی به آنها بردارید، و با اضافه کردن نشانگر LED بزرگتر و روشن تر که به شما می گوید که منطقه در حال آبیاری است نیز بهبود یافته است. این دستگاه همچنین کارآمدی اتصال و اجرای ساده برای باغبانهای تفننی کار و انعطاف پذیری برای محوطه سازان چيره دست را ارائه می دهد و تنظیم دقیق سیستم آبیاری را از طریق تنظیمات پیشرفته شدنی میکند. از میان همه مدلهایی که مورد آزمایش قرار دادیم، Rachio 3 با گستره ای از سیستم های خانه هوشمند متصل می شود: شما می توانید دستیار صوتی یا هاب خانه هوشمند خود را تنظیم کنید تا آبپاش های شما را کنترل کند - هرچند این سیستم نیاز به اتصال به اینترنت برای تنظیم زمان بندى ها دارد، حتی بر روی خود دستگاه. یک جریان سنج (فلومتر) بی سیم سفارشی تضمین می دهد که بهره وری سیستم شما را بالا ببرد و همچنین به شما درباره نشت ها هشدار دهد.

این همچنین عالی است:
 
RainMachine Touch HD
برای کنترل محلی

این گزينه، یک صفحه نمایش لمسی درونی دارد و نیازی به دسترسی به اینترنت ندارد، بنابراین شما کنترل محلی و آفلاین بهتری دارید، هر چند با وجود داشتن ویژگی های کمتر، استفاده از آن سخت تر است.
RainMachine Touch  (12 یا 16 منطقه) می تواند توسط یک صفحه نمایش لمسی درونی کنترل شود که دسترسی به هر ویژگی سیستم را فراهم می کند و همچنین توسط یک برنامه گوشی هوشمند یا رابط وب بر روی شبکه محلی شما کنترل شود، که این قابلیت، RainMachine را یک گزینه بهتر میکند اگر شما (یا باغبان شما) نیاز به کنترل محلی داشته باشید. (RainMachine فقط به cloud  برای داده های آب و هوا وابستگی دارد.) با این حال، برنامه RainMachine نسبت به برنامه کنترلر Rachio کمتر ادراکی است و در حالی که هر دو برنامه به شما اجازه کار با تنظیمات مختلف را می دهند، Rachio 3 بیشترِ تنظیمات پیشرفته که به آنها نیاز ندارید را پنهان میکند، در حالی که برنامه RainMachine آنها را قابل مشاهده نگه می دارد، که می تواند استفاده از آن را برای یک صاحبخانه عادی کمی دشوار کند.

گزينه کم هزینه


 
تایمر درون ساختمانی Wi-Fi هوشمند Orbit B-hyve
سبک طراحی خوب و سادگی با پول کمتر
B-hyve کوچک، موثر و ارزان است، اما برخی از ویژگی های مهم را ندارد.

Orbit B-Hyve  (هشت منطقه) ارزانترین کنترل هوشمندی است که می توانید خریداری کنید و بسیاری از ویژگی های مهم از جمله برنامه ریزی زمانی هوشمندانه، یک اپلیکیشن زیبا و شکل طراحي نوآورانه و باریک را ارائه می دهد. همچنین توسط WaterSense تایید شده است و کنترل های اولیه بر روی خود دستگاه دارد؛ این واحد می تواند به عنوان یک هاب بلوتوث برای سایر محصولات باغبانی هوشمند Orbit عمل کند. با این حال، دارای هشدار قابل تنظیم نیست، اجازه نمی دهد که شما یک ایستگاه آب و هوایی محلی را انتخاب کنید، و حداقل یکپارچه سازی خانه هوشمند را ارائه می دهد.
 


 


 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری