گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تا تیرماه 97 به سامانه های نوین آبیاری تجهیز می شود. امسال برای اجرای 250 هزار هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی برنامه ریزی شده که تاکنون 87 هزار هکتار آن انجام شده و 151 هزار هکتار آن در حال اجراست. تا پایان تیرماه سال 97 انتهای سال مالی- در مجموع 300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شود.

توسعه سامانه های مدرن آبیاری در غرب کشور در سطح 227 هزار هکتار در دست اجرا قرار دارد،  98.5 درصد از این سامانه ها، روش های مدرن آبیاری هستند که تاکنون 55 هزار هکتار آن بهره برداری شده و تا پایان سال 97 مجموع 227 هزار هکتار آن به بهره برداری برسد.

تاکنون در سطح 250 هزار هکتار شبکه های آبیاری طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام، 180 هزار هکتار تجهیز و نوسازی و حدود 175 هزار هکتار عملیات زهکشی انجام شده است. عملیات اجرایی فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام با تخصیص منابع آب از سوی وزارت نیرو آغاز خواهد شد.

تامین،انتقال و توزیع آب تا گیاه در روش مدرن آبیاری پروژه 46 هزار هکتاری انتقال آب با لوله به دشت سیستان، تاکنون حدود 54 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امسال 20 هزار هکتار آن به بهره برداری می رسد. در صورت تخصیص منابع اعتباری، پروژه 46 هزار هکتاری انتقال آب با لوله به دشت سیستان تا پایان سال آینده به طور کامل اجرا خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری