300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تا تیرماه 97 به سامانه های نوین آبیاری تجهیز می شود. امسال برای اجرای 250 هزار هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی برنامه ریزی شده که تاکنون 87 هزار هکتار آن انجام شده و 151 هزار هکتار آن در حال اجراست. تا پایان تیرماه سال 97 انتهای سال مالی- در مجموع 300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شود.

توسعه سامانه های مدرن آبیاری در غرب کشور در سطح 227 هزار هکتار در دست اجرا قرار دارد،  98.5 درصد از این سامانه ها، روش های مدرن آبیاری هستند که تاکنون 55 هزار هکتار آن بهره برداری شده و تا پایان سال 97 مجموع 227 هزار هکتار آن به بهره برداری برسد.

تاکنون در سطح 250 هزار هکتار شبکه های آبیاری طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام، 180 هزار هکتار تجهیز و نوسازی و حدود 175 هزار هکتار عملیات زهکشی انجام شده است. عملیات اجرایی فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام با تخصیص منابع آب از سوی وزارت نیرو آغاز خواهد شد.

تامین،انتقال و توزیع آب تا گیاه در روش مدرن آبیاری پروژه 46 هزار هکتاری انتقال آب با لوله به دشت سیستان، تاکنون حدود 54 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امسال 20 هزار هکتار آن به بهره برداری می رسد. در صورت تخصیص منابع اعتباری، پروژه 46 هزار هکتاری انتقال آب با لوله به دشت سیستان تا پایان سال آینده به طور کامل اجرا خواهد شد.

چشم‌انداز توسعه روش‌های آبیاری تحت فشار در ایران
موضوع: چشم‌انداز توسعه روش‌های آبیاری تحت فشار در ایران تالیف  : ناصر ولی زاده، حسین دهقانی سانیچ، قاسم زارعی، علی گرجی مقدمه: در حال حاضر کشت آبی در تامین مواد غذایی جمعیت رو به رشد نقش کلیدی دارد. در ایران نیز با توجه به حدود 2000 میلیمتر تبخیر سالیانه و متوسط بارندگی سالیانه 250 میلیمتر، به ناچار باید رطوبت مورد نیاز جهت رشد گیاهان و تولید محص

دستورالعمل برآورد قیمت دستمزد اجرای آبیاری تحت فشار در سال 93
دستورالعمل برآورد قیمت دستمزد اجرای آبیاری تحت فشار در سال 93 در آستانه آغاز پرداخت اعتبارات بلاعوض آبیاری تحت فشار در سال 93 در اکثر استان‌ها با توجه به افزایش هزینه های اجرایی طرح‌های آبیاری تحت فشار، پیمانکاران این بخش درخواست افزایش دستمزد اجرایی طرح‌ها را داشتند، این درخواست‌ها در حالیست که در حدود دو سال است که هیچگونه تغییری در هزینه های اج

پرداخت وامهای بلاعوض آبیاری تحت فشار در سال 93
تصویب پرداخت تسهیلات بلاعوض آبیاری تحت فشار در سال 93 به گزارش خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نمایندگان در نشت علنی دوشنبه 14 بهمن بند الف تبصره 11 لایحه بودجه سال 93 شامل پرداخت 85 درصد هزینه طرحهای آبیاری تحت فشار به صورت بلاعوض را تصویب نمودند.

کتاب آسیب شناسی پروژه های آبیاری تحت فشار

در سال نود و دو 37 هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های آبیاری تحت فشار مجهز شدند
در سال نود و دو 37 هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های آبیاری تحت فشار مجهز شدند. معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت که در سال جاری 37 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری مجهز گردیده است. این در حالی است که در سال نود و یک 146 هزار هکتار اجرای طرح های آبیاری تحت فشار بوده و در سال نود نیز حدود 165 هزار هکتار از