رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اعلام کرد: از محل سفر ریاست‌ جمهوری به این استان، 60 میلیارد تومان اعتبار برای آبیاری مدرن اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان شمالی، عبدا... یوسفی در این خصوص گفت: این میزان اعتبار به مدت دو سال برای اجرای طرح‌های آبیاری قطره‌ای و سایر انواع آبیاری این استان اختصاص داده شد.
وی گفت: از مجموع زمین‌های آبی این استان در شرایط کنونی تنها 50 هزار هکتار استعداد لازم برای اجرای سامانه‌های نوین آبیاری قطره‌ای و بارانی را دارد و برای بقیه عملا نمی‌توان از این شیوه‌ها استفاده کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی تصریح کرد: اختصاص اعتبار برای واحدهای گلخانه‌ها نیز از دیگر طرح‌های مصوب سفر رییس جمهور به این استان است.

وی افزود: رییس جمهور تسهیلات ویژه‌ای با نرخ 10 درصد برای کشاورزان استان خراسان شمالی نیز در نظر گرفت که این میزان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص خواهد یافت.

لینک خبر

اختصاص ۱۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آبیاری تحت فشار محصولات اساسی کشاورزی
اختصاص ۱۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آبیاری تحت فشار محصولات اساسی کشاورزی

بودجه هفتاد میلیارد تومان در اردبیل برای سامانه های نوین آبیاری
از شروع زمان اجرای طرح های آبیاری مدرن تحت فشار قطره ای وبارانی در 92 تا پایان سال 95 بیش از چهار هزارو 500 هکتار از اراضی استان به صورت انفرادی ویا تعاونی وتجمیعی زیر پوشش قرار گرفته است .در سال 1396 نیز تا پایان مهر ماه صدها طرح های آبیاری مدرن در سه هزارو 500 هکتار از اراضی کشاورزی این استان در حال اجرا وتکمیل است.اعتبارات تخصیص یافته امسال برای

50 هزار هکتار از اراضی خراسان شمالی مستعد آبیاری تحت فشار است
اجراي طرح آبياري نوين فقط در 33.5 درصد اراضي کشاورزي خراسان شمالی

مديرکل جهاد کشاورزي استان قم از اختصاص اعتبار براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار خبر داد
مديرکل جهاد کشاورزي استان قم: براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار در قم کمبود اعتبار نداريم مديرکل جهاد کشاورزي استان قم گفت: براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار در روستاهاي استان قم کمبود اعتبار نداريم.

برگزاری دوره فشرده آبیاری تحت فشار در خراسان رضوی
دوره آموزشی طراحی و اجرای آبیاری تحت فشار زیر نظر نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی در مرداد و شهریور سال جاری برگزار خواهد گردید.