طرح آبیاری تحت فشار در سطح 400 هکتار از اراضی زراعی استان گلستان عصرپنجشنبه با حضور ˈمحمود حجتیˈ وزیر جهاد کشاورزی در روستای ˈ میرزاپانگ ˈ از توابع شهرستان گالیکش به بهره برداری رسید.  

  سیستم آبیاری تحت فشار 400 هکتاری شهرستان های مختلف استان گلستان با اعتباری افزون بر 32 میلیارد ریال در قالب تسهیلات و سهم آورده اجرایی شده است. از این مقدار 320 هکتار به صورت آبیاری بارانی و 80 هکتار نیز به صورت قطره ای انجام شده است. بنا به این گزارش تاکنون 43 هزار هکتار از اراضی زراعی استان گلستان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است که از این مقدار 38 هزار هکتار به صورت بارانی و بقیه به صورت قطره ای می باشد. گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است در آیین بهره برداری از این طرح در روستای میرزاپانگ شهرستان گالیکش در شرق استان گلستان معاون استاندار، مدیر سازمان جهادکشاورزی گلستان و برخی از مسوولان حضور نداشت. وزیر جهاد کشاورزی در سفر به گنبد کاووس از بزرگترین باغ زیتون یکپارچه 700 هکتار رضوان متعلق به کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) این شهرستان و نیز طرح یک هزار هکتاری اراضی شیبدار ˈآق امامˈ در شهرستان آزادشهر و مزرعه کشت مخلوط پنبه و گوجه فرنگی در شهر دلند از توابع شهرستان رامیان دیدن کرد. وزیر جهادکشاورزی در سفر یک روزه خود به شرق استان گلستان از دو واحد دامداری دو هزار راسی بز و گوسفند و 300 راسی گاو شیری در گنبدکاووس دیدن کرد و با توضیحات مسوولان در جریان روند کار این واحدهای دامی قرار گرفت.    

لینک خبر

اجرای آبیاری تحت فشار در 1200 هکتار از اراضی خرم‌دره
اجرای آبیاری تحت فشار در 1200 هکتار از اراضی خرم‌دره مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم‌دره گفت: در حال حاضر در سطحی حدود یک‎هزار و 200 هکتار از اراضی شهرستان خرم‌دره سیستم‌های آبیاری تحت فشار در حال اجراست.

تجهیز 1355 هکتار از اراضی کشاورزی فیروزکوه به آبیاری تحت فشار
مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه خبر داد تجهیز 1355 هکتار از اراضی کشاورزی فیروزکوه به آبیاری تحت فشار

50 هزار هکتار از اراضی خراسان شمالی مستعد آبیاری تحت فشار است
اجراي طرح آبياري نوين فقط در 33.5 درصد اراضي کشاورزي خراسان شمالی

در سال نود و دو 37 هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های آبیاری تحت فشار مجهز شدند
در سال نود و دو 37 هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های آبیاری تحت فشار مجهز شدند. معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت که در سال جاری 37 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری مجهز گردیده است. این در حالی است که در سال نود و یک 146 هزار هکتار اجرای طرح های آبیاری تحت فشار بوده و در سال نود نیز حدود 165 هزار هکتار از

روند توسعه و وضعیت آبیاری تحت فشار در استان گلستان
موضوع: روند توسعه و وضعیت آبیاری قطره ای تحت فشار در استان گلستان تالیف  : کامی کابوسی چکیده: در چند دهه اخیر، حجم عظیمی از توان اجرایی، اعتبارات و فعالیتهای دولت به گسترش سیستمهای تحت فشار اختصاص یافته است. جمعبندی این برنامه ها و تعیین وضعیت توسعه...