مديرکل جهاد کشاورزي استان قم:

براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار در قم کمبود اعتبار نداريم

مديرکل جهاد کشاورزي استان قم گفت: براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار در روستاهاي استان قم کمبود اعتبار نداريم.

 

به گزارش خبرگزاري موج، رضا سيار در جلسه شوراي اداري بخش کهک که با حضور دکتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي برگزار شد اظهار کرد: بخش کهک 3 هزار هکتار باغات و اراضي کشاورزي دارد که به دليل تغيير اقليم آب و هوايي‏ اين باغ‌ها از مناطق پايين دست به مناطق بالادست منتقل شده و به همين ميزان از باغات پائين دست خشک شده‌اند.

وي با بيان اينکه آب منطقه کهک بسيار محدود و متکي به نزولات آسماني است تصريح کرد: شرايط به گونه‌اي است که توسعه کشاورزي در قالب استفاده بهينه از آب پيگيري مي‌شود.

مديرکل جهاد کشاورزي استان قم از اختصاص اعتبار براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار خبر داد و گفت: براي اجراي اين طرح‌ها کمبود اعتبار نداريم و دنبال جذب مشتري هستيم.

سيار با اشاره به وجود 75 واحد مرغداري در بخش کهک گفت: توسعه کمي مرغداري‌ها را محدود کرديم و به فکر توسعه کيفي اين واحدها هستيم.

 

وي به طرح توسعه روستاها و نياز جوانان به زمين اشاره کرد و افزود: در روستاهايي که اراضي ملي دارند، منابع طبيعي مشکلي براي واگذاري زمين ندارد اما در روستاهايي که اراضي ملي ندارند بايد واگذاري‌ها با نظم و به صورت هدفمند باشد.

لینک خبر

اختصاص ۱۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آبیاری تحت فشار محصولات اساسی کشاورزی
اختصاص ۱۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آبیاری تحت فشار محصولات اساسی کشاورزی

شروع دوره آموزشی آبیاری تحت فشار استان تهران
قابل توجه ثبت نام کنندگان در دوره آموزشی طراحی و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران به نقل از کارشناس آموزش، دوره آموزشی طراحی و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار از روز شنبه 25 مرداد 1393 مطابق برنامه زمانبندی ذیل در محل سازمان به اجرا در خواهد آمد.

جهاد کشاورزی شهرستان شوش باید استفاده از طرح­های آبیاری تحت فشار را در اولویت کار خود قرار دهند.
جهاد کشاورزی شهرستان شوش باید استفاده از طرح­های آبیاری تحت فشار را در اولویت کار خود قرار دهند...

روند توسعه و وضعیت آبیاری تحت فشار در استان گلستان
موضوع: روند توسعه و وضعیت آبیاری قطره ای تحت فشار در استان گلستان تالیف  : کامی کابوسی چکیده: در چند دهه اخیر، حجم عظیمی از توان اجرایی، اعتبارات و فعالیتهای دولت به گسترش سیستمهای تحت فشار اختصاص یافته است. جمعبندی این برنامه ها و تعیین وضعیت توسعه...

کنترل نمک خاک در طرح های آبیاری سطحی و تحت فشار
در هر طرح آبیاری باید به اصول شیمیایی خاک و کنشهایی که خاک با ترکیبات شیمیایی موجود در آب آبیاری صورت می دهد به همان اندازه خصوصیات فیزیکی خاک اهمیت داد.مسائل مربوط به شوری و سمیت عناصر شیمیایی ممکن است در برخی طرح های آبیاری به اندازه ای جدی باشد که سایر بخشهای طرح را تحت تاثیر قرار دهد.مثلا تغییر دادن آب مورد نیاز آبیاری و یا لحاظ نمودن تاسیسات ز