مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه خبر داد

تجهیز 1355 هکتار از اراضی کشاورزی فیروزکوه به آبیاری تحت فشار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه از تجهیز یک‏هزار و 355 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه آبیاری تحت فشار خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از فیروزکوه، روح ‏الله درویش ‏خضری عصر امروز در همایش آموزشی و ترویجی آبیاری تحت فشار برای بهره ‏برداران بخش کشاورزی فیروزکوه که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران برگزار شد، از تجهیز یک‏هزار و 355 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان فیروزکوه به سامانه آبیاری تحت فشار از سال 1387 تاکنون خبر داد.

وی به وظیفه سنگین جهاد کشاورزی در سال‏های آتی اشاره کرد و افزود: در سال 1387 مساحت 580 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان فیروزکوه به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز شد و همچنین از سال 1387 تاکنون در یک‏هزار و 355 هکتار از اراضی کشاورزی طرح آبیاری تحت فشار به اجرا در آمد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه افزود: با توجه به این آمار برای عملیاتی شدن طرح یکپارچه‏ سازی آبیاری تحت فشار در شهرستان فیروزکوه، وظیفه ما برای سال‏های آتی سنگین‏تر می‏شود.

درویش ‏خضری جمع حاضر در این همایش را کمک حال، یاور و ناصر جهاد کشاورزی در اجرایی شدن این اهداف که در دولت تدبیر و امید نیز بر آن تاکید شده است، دانست.

وی به اهمیت بدنه بخش کشاورزی در قوای مقننه و مجریه از منظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با مشارکت کشاورزان استراتژیکی که سازمان جهاد کشاورزی برای شهرستان فیروزکوه طراحی و ترسیم کرده است را بار دیگر تجربه کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: همچنین امیدواریم طرح یکپارچه ‏سازی آبیاری تحت فشار در شهرستان فیروزکوه به بالندگی برسد و آن را به نحو احسن عملیاتی کنیم.

این همایش با حضور سیدمحمد موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و هیئت فنی، کارشناسی و اجرایی این سازمان، فرماندار فیروزکوه، مدیران ادارات آب و فاضلاب، صنعت، معدن و تجارت و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه، نخبگان و بهره‏برداران بخش کشاورزی در سالن اجتماعات فرمانداری فیروزکوه برگزار شد

لینک خبر