مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه خبر داد

تجهیز 1355 هکتار از اراضی کشاورزی فیروزکوه به آبیاری تحت فشار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه از تجهیز یک‏هزار و 355 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه آبیاری تحت فشار خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از فیروزکوه، روح ‏الله درویش ‏خضری عصر امروز در همایش آموزشی و ترویجی آبیاری تحت فشار برای بهره ‏برداران بخش کشاورزی فیروزکوه که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران برگزار شد، از تجهیز یک‏هزار و 355 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان فیروزکوه به سامانه آبیاری تحت فشار از سال 1387 تاکنون خبر داد.

وی به وظیفه سنگین جهاد کشاورزی در سال‏های آتی اشاره کرد و افزود: در سال 1387 مساحت 580 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان فیروزکوه به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز شد و همچنین از سال 1387 تاکنون در یک‏هزار و 355 هکتار از اراضی کشاورزی طرح آبیاری تحت فشار به اجرا در آمد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه افزود: با توجه به این آمار برای عملیاتی شدن طرح یکپارچه‏ سازی آبیاری تحت فشار در شهرستان فیروزکوه، وظیفه ما برای سال‏های آتی سنگین‏تر می‏شود.

درویش ‏خضری جمع حاضر در این همایش را کمک حال، یاور و ناصر جهاد کشاورزی در اجرایی شدن این اهداف که در دولت تدبیر و امید نیز بر آن تاکید شده است، دانست.

وی به اهمیت بدنه بخش کشاورزی در قوای مقننه و مجریه از منظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با مشارکت کشاورزان استراتژیکی که سازمان جهاد کشاورزی برای شهرستان فیروزکوه طراحی و ترسیم کرده است را بار دیگر تجربه کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: همچنین امیدواریم طرح یکپارچه ‏سازی آبیاری تحت فشار در شهرستان فیروزکوه به بالندگی برسد و آن را به نحو احسن عملیاتی کنیم.

این همایش با حضور سیدمحمد موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و هیئت فنی، کارشناسی و اجرایی این سازمان، فرماندار فیروزکوه، مدیران ادارات آب و فاضلاب، صنعت، معدن و تجارت و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه، نخبگان و بهره‏برداران بخش کشاورزی در سالن اجتماعات فرمانداری فیروزکوه برگزار شد

لینک خبر

طرح آبیاری تحت فشار در 400 هکتار از اراضی گلستان به بهره برداری رسید
طرح آبیاری تحت فشار در سطح 400 هکتار از اراضی زراعی استان گلستان عصرپنجشنبه با حضور ˈمحمود حجتیˈ وزیر جهاد کشاورزی در روستای ˈ میرزاپانگ ˈ از توابع شهرستان گالیکش به بهره برداری رسید.  

اجرای آبیاری تحت فشار در 1200 هکتار از اراضی خرم‌دره
اجرای آبیاری تحت فشار در 1200 هکتار از اراضی خرم‌دره مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم‌دره گفت: در حال حاضر در سطحی حدود یک‎هزار و 200 هکتار از اراضی شهرستان خرم‌دره سیستم‌های آبیاری تحت فشار در حال اجراست.

50 هزار هکتار از اراضی خراسان شمالی مستعد آبیاری تحت فشار است
اجراي طرح آبياري نوين فقط در 33.5 درصد اراضي کشاورزي خراسان شمالی

در سال نود و دو 37 هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های آبیاری تحت فشار مجهز شدند
در سال نود و دو 37 هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های آبیاری تحت فشار مجهز شدند. معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت که در سال جاری 37 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری مجهز گردیده است. این در حالی است که در سال نود و یک 146 هزار هکتار اجرای طرح های آبیاری تحت فشار بوده و در سال نود نیز حدود 165 هزار هکتار از

5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دماوند به صورت قطره‌ای آبیاری می‌شود
رئیس جهاد کشاورزی دماوند: 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دماوند به صورت قطره‌ای آبیاری می‌شود