به کشاورزان توصیه نکنید از این فرصت جهت اجرای آبیاری نوین استفاده نمایند!

مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد از اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی و باغات شهرستان حاجی آباد در سالجاری خبر داد و افزود: سهمیه این شهرستان دوهزار هکتار است .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، محمدعلی علیپور گفت: با سهمیه دوهزار هکتار اراضی در این شهرستان ،از این میزان 600 هکتاردر حال اجرا می باشد ، وی افزود: پیش بینی می شود مابقی تعهدات تا پایان سال به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه 85 درصد میزان اعتبار دولتی که به صورت بلاعوض کمک شایانی به بهره برداران می شود و 15 درصد سهم خودیاری از طرف کشاورزان است.

علیپور ابراز داشت: بیشترین استقبال اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی زراعی صورت می گیرد که تاکنون بالغ بر 9هزارو700 هکتار از 15 هزار هکتار اراضی و باغات قابل اجرا ، انجام شده است ، که معادل 60درصد می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد تصریح کرد: هدف از اجرای این پروژه تامین آب کافی برای ادامه زندگی گیاه ، افزایش کمی و کیفی محصولات ، افزایش فرصت شغلی ، جلوگیری از تخریب زمین های کشاورزی و افزایش راندمان آبیاری می باشد.

علیپور در پایان افزود: با توجه به نقش و اهمیت آبیاری تحت پوشش در بخش کشاورزی به کشاورزان توصیه می شود از این فرصت جهت اجرای آبیاری نوین استفاده نمایند.

لینک خبر

آبیار: مدیران محترم آب و خاک و جهاد کشاورزی شهرستانها، خواهشمند هستیم دست از سر این 85 درصد بردارید. کو 85 درصد؟ با چه حساب کتابی میشه 85 درصد؟

اتفاقا توصیه ما این است که در زمینهای کمتر از 5 هکتار از این فرصت استفاده نکنند، تا قبل از سرمایه گذاری های کلان در زمین های خرد، اقدامی در مورد یکپارچه سازی اراضی صورت پذیرد. اگر هدف ما بهره برداری هرچه بیشتر از منابع آبی موجود است، علاوه بر اینکه با صرف هزینه های کلان بیت المال در آبیاری های نوین، هیچ افزایش مشهودی در بهره وری اراضی کوچک مشاهده نمی شود، که اینکار موجب ایجاد مانعی جهت یکپارچه سازی اراضی برای مدیران خوشفکر آینده (انشاالله) خواهد گردید. همچنین این سرمایه گذاری ها در حالی تحت عنوان صرفه جویی در مصرف آب و کنترل سطح آب های زیرزمینی صورت می پذیرد که آنچه که تا حال مشاهده گردیده، با توجه به سهم آب مشخص حقابه بران هیچ گونه کاهشی در مصرف آب روی نخواهد داد.

مکان یابی مناطق مستعد جهت اجرای طرحهای آبیاری تحت فشار به کمک سامانه ی اطلاعات جغرافیایی GIS
موضوع: مکان یابی مناطق مستعد جهت اجرای طرحهای آبیاری تحت فشار به کمک سامانه ی اطلاعات جغرافیایی GIS (مطالعه موردی دشت برخوار اصفهان) تالیف  : علیرضا مامن پوش، رضا تفنگ ساز چکیده: پراکنش جغرافیایی عوامل خاک، آب و اقلیمی در تصمیم گیری و اجرای آبیاری تحت فشار در مقیلس منطقه ای و ناحیه ای از اهمیت خاصی یرخوردار می باشد.

چهارمحال و بختیاری رتبه سوم اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در کشور را دارد...
چهارمحال و بختیاری رتبه سوم اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در کشور را دارد...

بودجه هفتاد میلیارد تومان در اردبیل برای سامانه های نوین آبیاری
از شروع زمان اجرای طرح های آبیاری مدرن تحت فشار قطره ای وبارانی در 92 تا پایان سال 95 بیش از چهار هزارو 500 هکتار از اراضی استان به صورت انفرادی ویا تعاونی وتجمیعی زیر پوشش قرار گرفته است .در سال 1396 نیز تا پایان مهر ماه صدها طرح های آبیاری مدرن در سه هزارو 500 هکتار از اراضی کشاورزی این استان در حال اجرا وتکمیل است.اعتبارات تخصیص یافته امسال برای

بهترین مقدار آبیاری جهت برداشت بیشترین محصول از مزرعه و باغ
زراعت های آبی علاوه بر اینکه از مزایای بارش های طبیعی استفاده می کنند. این مزیت را دارا می باشند که با استفاده از آب در مواقعی که گیاه شدیدا به آن نیاز دارد علاوه بر تامین رشد گیاه می توان کارایی سایر عملیات و نهاده های کشاورزی را افزایش داد. بالاترین مقدار تولید را میتوان از زراعت های آبی با استفاده از نهاده های زیاد کسب کرد.در بهترین شرایط محصول

مشاوران مجاز سامانه های نوین آبیاری سال 1396
  وزرات جهاد كشاورزي مجری طرح سامانه های نوین آبیاری لیست شرکت های مشاور دارای صلاحیت از مجری طرح سامانه ها تاريخ تهيه گزارش : ۹ / ۷ / ۱۳۹۶     رديف نام شرکت حقیقی / حقوقی استان تاريخ اعتبار مجوز پایه تلفن آدرس ۱ حقیقی- علی اصغر باوند حقیقی آذربايجان شرقي 20