گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به کشاورزان توصیه نکنید از این فرصت جهت اجرای آبیاری نوین استفاده نمایند!

مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد از اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی و باغات شهرستان حاجی آباد در سالجاری خبر داد و افزود: سهمیه این شهرستان دوهزار هکتار است .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ، محمدعلی علیپور گفت: با سهمیه دوهزار هکتار اراضی در این شهرستان ،از این میزان 600 هکتاردر حال اجرا می باشد ، وی افزود: پیش بینی می شود مابقی تعهدات تا پایان سال به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه 85 درصد میزان اعتبار دولتی که به صورت بلاعوض کمک شایانی به بهره برداران می شود و 15 درصد سهم خودیاری از طرف کشاورزان است.

علیپور ابراز داشت: بیشترین استقبال اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی زراعی صورت می گیرد که تاکنون بالغ بر 9هزارو700 هکتار از 15 هزار هکتار اراضی و باغات قابل اجرا ، انجام شده است ، که معادل 60درصد می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد تصریح کرد: هدف از اجرای این پروژه تامین آب کافی برای ادامه زندگی گیاه ، افزایش کمی و کیفی محصولات ، افزایش فرصت شغلی ، جلوگیری از تخریب زمین های کشاورزی و افزایش راندمان آبیاری می باشد.

علیپور در پایان افزود: با توجه به نقش و اهمیت آبیاری تحت پوشش در بخش کشاورزی به کشاورزان توصیه می شود از این فرصت جهت اجرای آبیاری نوین استفاده نمایند.

لینک خبر

آبیار: مدیران محترم آب و خاک و جهاد کشاورزی شهرستانها، خواهشمند هستیم دست از سر این 85 درصد بردارید. کو 85 درصد؟ با چه حساب کتابی میشه 85 درصد؟

اتفاقا توصیه ما این است که در زمینهای کمتر از 5 هکتار از این فرصت استفاده نکنند، تا قبل از سرمایه گذاری های کلان در زمین های خرد، اقدامی در مورد یکپارچه سازی اراضی صورت پذیرد. اگر هدف ما بهره برداری هرچه بیشتر از منابع آبی موجود است، علاوه بر اینکه با صرف هزینه های کلان بیت المال در آبیاری های نوین، هیچ افزایش مشهودی در بهره وری اراضی کوچک مشاهده نمی شود، که اینکار موجب ایجاد مانعی جهت یکپارچه سازی اراضی برای مدیران خوشفکر آینده (انشاالله) خواهد گردید. همچنین این سرمایه گذاری ها در حالی تحت عنوان صرفه جویی در مصرف آب و کنترل سطح آب های زیرزمینی صورت می پذیرد که آنچه که تا حال مشاهده گردیده، با توجه به سهم آب مشخص حقابه بران هیچ گونه کاهشی در مصرف آب روی نخواهد داد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری