اختصاص ۱۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آبیاری تحت فشار محصولات اساسی کشاورزی

جلسه هیأت دولت امروز یکشنبه به ریاست رئیس‌‌جمهوری برگزار شد و اعضای دولت درباره مهمترین مسایل و مباحث اجرایی روز کشور با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 خبرگزاری فارس: اختصاص ۱۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آبیاری تحت فشار محصولات اساسی کشاورزی

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه هیأت دولت روز یکشنبه به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهوری برگزار شد و اعضای دولت درباره مهمترین مسایل و مباحث اجرایی روز کشور با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گزارشی از فرآیند بررسی پدیده رکود تورمی و آسیب‌شناسی وضعیت و تدوین راه‌حل‌های رونق تولید به هیأت وزیران ارایه و مقرر شد جلسه چهارشنبه هیأت وزیران به بررسی پیشنهادهای تدوین شده در قالب لایحه رونق تولید و مصوبات هیأت وزیران در این موضوع، اختصاص یابد.

در این جلسه گزارش کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط‌زیست در خصوص موارد اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا به تصویب هیأت وزیران رسید.

همچنین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره تمهیدات و طراحی‌های انجام شده به منظور برگزاری پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو ۲۰۱۵میلان – ایتالیا به هیأت وزیران اریه شد، در این رخداد جهانی که با موضوع تغذیه، زمین، انرژی برای حیات برگزار می‌شود، سنن، خلاقیت و ابداعات بشر با مرکزیت این مفهوم که «هر فردی روی کره زمین باید دسترسی به غذای کافی، مطمئن و سالم داشته باشد.» در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

با تصویب دولت، مبلغ ۴۵میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های تأمین آب در استان فارس اختصاص یافت.

هیأت وزیران، مبلغ ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار برای تأمین آب شرب شهری، روستایی و عشایری و اجرای پروژه‌های مقابله با خشکسالی در استان ایلام اختصاص داد.

اختصاص مبلغ ۲۶۰میلیارد ریال اعتبار به استان‌های مازندران، گیلان و گلستان به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه در سواحل دریای خزر، از دیگر مصوبات جلسه هیأت دولت بود.

هیأت وزیران با اختصاص مبلغ ۲۳۸میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه‌های تأمین آب، آبرسانی سیار و تأمین علوفه مورد نیاز عشایر در ۲۶استان کشور موافقت کرد.

با تصویب دولت، مبلغ ۱۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه آبیاری تحت فشار محصولات اساسی کشاورزی در قالب الگوی کشت، در اختیار وزارت جهاد کشاورری قرار گرفت.

اختصاص تسهیلات بانکی و اعتبار برای بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و قزوین از دیگر مصوبات جلسه هیات دولت بود.

همچنین هیأت وزیران، اعتبار لازم را برای ساماندهی رودخانه‌ها در استان بوشهر و تکمیل پروژه‌های کنترل سیلاب در شهرهای پلدختر و معمولان استان لرستان اختصاص داد.

اختصاص تسهیلات بانکی به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برای تهیه و تدارک نهاده‌های کشاورزی از دیگر مصوباتی بود که در این جلسه هیأت وزیران تصویب شد.

لینک خبر

 

 

اختصاص 60 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای آبیاری مدرن در خراسان شمالی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اعلام کرد: از محل سفر ریاست‌ جمهوری به این استان، 60 میلیارد تومان اعتبار برای آبیاری مدرن اختصاص یافت.

مديرکل جهاد کشاورزي استان قم از اختصاص اعتبار براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار خبر داد
مديرکل جهاد کشاورزي استان قم: براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار در قم کمبود اعتبار نداريم مديرکل جهاد کشاورزي استان قم گفت: براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار در روستاهاي استان قم کمبود اعتبار نداريم.

توسعه مدل ارزیابی عملکرد سامانه های انتقال و توزیع آبیاری تحت فشار با استفاده از روش کلاسیک
موضوع: توسعه مدل ارزیابی عملکرد سامانه های انتقال و توزیع آبیاری تحت فشار با استفاده از روش کلاسیک تالیف  : پریسا مهدوی ، محمد جواد منعم چکیده:ضعف عملکرد شبکه های روباز و توسعه اخیر شبکه های تحت فشار، ضرورت توسعه روش ها و ابزارهای مورد نیاز برای ارزیابی عملکرد شبکه های تحت فشار در جهت پیشگیری از ضعف عملکرد و یا بهبود عملکرد را گوشزد می نماید. در

ضرورت توسعه روشهای آبیاری تحت فشار و بررسی روند اجرایی طرح
موضوع: ضرورت توسعه روشهای آبیاری تحت فشار و بررسی روند اجرایی طرح تالیف : محمدعلی حجاری ، علی گرجی (کارشناسان دفتر توسعه سامانه‌های نوین آبیاری) چکیده: کشور ایران بر اساس شاخصهای تعیین آب در آستانه دوران بحران به سر می برد. بگونه ای که آب در تولید محصولات کشاورزی به عامل محدود کننده تبدیل شده است.

معرفی برنامه راهبردی تحقیقات توسعه پایدار روشهای آبیاری تحت فشار
موضوع: معرفی برنامه راهبردی تحقیقات توسعه پایدار روشهای آبیاری تحت فشار تالیف  : حسین دهقانی سانیچ چکیده: روشهای آبیاری تحت فشار به واسطه مزایایی که دارا می باشند و از آن جمله افزایش راندمان آبیاری و کارایی مصرف می باشد، در بسیاری از مناطق جهان