جهاد کشاورزی شهرستان شوش باید استفاده از طرح­های آبیاری تحت فشار را در اولویت کار خود قرار دهند...

فرماندار شوش در جلسه شورای کشاورزی شهرستان شوش از اختصاص ۹میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی­های استان خوزستان به بخش کشاورزی شهرستان شوش خبر داد.

به گزارش خوزستان امروز:رضانجاتی فرماندارشهرستان شوش با اشاره به سهم بیست و چهار و نیم درصدی کشت تابستانه شهرستان شوش از سطح اراضی زیر کشت استان خوزستان عنوان کرد: امیدواریم با این میزان بتوانیم در کشت تابستان همکاری دیگر دستگاه ها را به همراه داشته باشیم.

فرماندارشهرستان شوش اظهار کرد: در این زمینه می­بایست ضمن آموزش­های لازم به کشاورزان در خصوص صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفتن آب مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان استفاده از طرح­های آبیاری تحت فشار را در اولویت کار خود قرار دهند.

وی بیان کرد: از کشاورزان عزیز انتظار می­رود تا با جلوگیری از هدر رفتن آب ضمن توجه به پیامدهای زیست محیطی خشکسالی توجه خاصی نیز به شهرستانهای پایین دست و اراضی کشاورزی آنها داشته باشند تا کشاورزان این مناطق نیز از آب کافی برای کشاورزی بهره مند شوند.

نجاتی از معاونت حفاظت وبهره برداری منابع آب استان خوزستان خواست تا ضمن در نظر گرفتن شرایط و وسعت اراضی زیر کشت شهرستان شوش نسبت به تأمین آب کشاورزان و همچنین هزینه­ی آب بهای مصرفی همکاری لازم را انجام نمایند.

 

وی در پایان با اشاره به شیوع بیماری لمپی اسکین (بیماری پوستی شایع در گاو) گفت: به منظور جلوگیری از ورود این بیماری به شهرستان شوش دستگاههای متولی این امر می­بایست نسبت به جلوگیری از شیوع آن اقدام لازم را به عمل آورند.

منبع خبر:  سایت خوزستان امروز

توسعه مدل ارزیابی عملکرد سامانه های انتقال و توزیع آبیاری تحت فشار با استفاده از روش کلاسیک
موضوع: توسعه مدل ارزیابی عملکرد سامانه های انتقال و توزیع آبیاری تحت فشار با استفاده از روش کلاسیک تالیف  : پریسا مهدوی ، محمد جواد منعم چکیده:ضعف عملکرد شبکه های روباز و توسعه اخیر شبکه های تحت فشار، ضرورت توسعه روش ها و ابزارهای مورد نیاز برای ارزیابی عملکرد شبکه های تحت فشار در جهت پیشگیری از ضعف عملکرد و یا بهبود عملکرد را گوشزد می نماید. در

مديرکل جهاد کشاورزي استان قم از اختصاص اعتبار براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار خبر داد
مديرکل جهاد کشاورزي استان قم: براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار در قم کمبود اعتبار نداريم مديرکل جهاد کشاورزي استان قم گفت: براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار در روستاهاي استان قم کمبود اعتبار نداريم.

خرید لوله و اتصالات مورد نیاز پروژه آبیاری تحت فشار شهرستان سلماس
نوع فراخوان: مناقصه مهلت دریافت اسناد: 1392/11/05 برآورد هزینه: 1200000000 ریال استان: آذربایجان غربی

کنترل نمک خاک در طرح های آبیاری سطحی و تحت فشار
در هر طرح آبیاری باید به اصول شیمیایی خاک و کنشهایی که خاک با ترکیبات شیمیایی موجود در آب آبیاری صورت می دهد به همان اندازه خصوصیات فیزیکی خاک اهمیت داد.مسائل مربوط به شوری و سمیت عناصر شیمیایی ممکن است در برخی طرح های آبیاری به اندازه ای جدی باشد که سایر بخشهای طرح را تحت تاثیر قرار دهد.مثلا تغییر دادن آب مورد نیاز آبیاری و یا لحاظ نمودن تاسیسات ز

آمار دقیق پروژه های بزرگ آبیاری تحت فشار در ایران در سال ۱۳۹۶
300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تا تیرماه 97 به سامانه های نوین آبیاری تجهیز می شود. امسال برای اجرای 250 هزار هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی برنامه ریزی شده که تاکنون 87 هزار هکتار آن انجام شده و 151 هزار هکتار آن در حال اجراست. تا پایان تیرماه سال 97 انتهای سال مالی- در مجموع 300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز