گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جهاد کشاورزی شهرستان شوش باید استفاده از طرح­های آبیاری تحت فشار را در اولویت کار خود قرار دهند...

فرماندار شوش در جلسه شورای کشاورزی شهرستان شوش از اختصاص ۹میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی­های استان خوزستان به بخش کشاورزی شهرستان شوش خبر داد.

به گزارش خوزستان امروز:رضانجاتی فرماندارشهرستان شوش با اشاره به سهم بیست و چهار و نیم درصدی کشت تابستانه شهرستان شوش از سطح اراضی زیر کشت استان خوزستان عنوان کرد: امیدواریم با این میزان بتوانیم در کشت تابستان همکاری دیگر دستگاه ها را به همراه داشته باشیم.

فرماندارشهرستان شوش اظهار کرد: در این زمینه می­بایست ضمن آموزش­های لازم به کشاورزان در خصوص صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفتن آب مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان استفاده از طرح­های آبیاری تحت فشار را در اولویت کار خود قرار دهند.

وی بیان کرد: از کشاورزان عزیز انتظار می­رود تا با جلوگیری از هدر رفتن آب ضمن توجه به پیامدهای زیست محیطی خشکسالی توجه خاصی نیز به شهرستانهای پایین دست و اراضی کشاورزی آنها داشته باشند تا کشاورزان این مناطق نیز از آب کافی برای کشاورزی بهره مند شوند.

نجاتی از معاونت حفاظت وبهره برداری منابع آب استان خوزستان خواست تا ضمن در نظر گرفتن شرایط و وسعت اراضی زیر کشت شهرستان شوش نسبت به تأمین آب کشاورزان و همچنین هزینه­ی آب بهای مصرفی همکاری لازم را انجام نمایند.

 

وی در پایان با اشاره به شیوع بیماری لمپی اسکین (بیماری پوستی شایع در گاو) گفت: به منظور جلوگیری از ورود این بیماری به شهرستان شوش دستگاههای متولی این امر می­بایست نسبت به جلوگیری از شیوع آن اقدام لازم را به عمل آورند.

منبع خبر:  سایت خوزستان امروز

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری