دومين همايش ملی: مديريت آب در مزرعه

29 و 30 مهرماه 1393 کرج میزبان برگزاری دومین همایش ملی مدیریت آب در مزرعه خواهد بود.

 ::          تهیه مقاله           ::

حداکثر تعداد صفحات مقاله (شامل متن و کليه اجزاء آن نظير شکل‌ها و جداول)  ۴(چهار) صفحه می باشد. لطفا اینجا را مطالعه فرماييد.

 محل برگزاری: 

کرج، سالن همايش های موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر

 ::          آدرس دبيرخانه      ::

 آدرس دبيرخانه همايش:

کرج ميدان استاندارد،جاده مشکين دشت،بلوار امام خمينی(ره)، موسسه تحقيقات خاک و آب

تلفکس:     ۰۲۶۳۶۲۰۱۸۹۲

 ::          هزينه ها ::

هزينه ثبت نام همايش شامل هزينه های شرکت در برنامه های همايش، برنامه سالن ها، دريافت لوح فشرده مجموعه مقالات همايش،پذيرايی( ناهار و ميان وعده ها) طی روزهای برگزاری همايش‌‌ می‌باشد. ظرفيت پذيرش آزاد برای همايش ( اعم از مقاله دهندگان و مدعوين) 700 نفر پيش بينی شده و در صورت تکميل شدن ظرفيت پيش از پايان موعد ثبت نام، ثبت نام متوقف خواهد شد. دعوت نامه و کارت حضور در همايش فقط برای افرادی که ثبت نام کرده و هزينه های ثبت نام را واريز کرده باشند، از طريق Email ارسال خواهد شد .پذيرش قطعی مقالات منوط به ثبت نام و پرداخت هزينه های مربوطه در موعد مقرر‌‌ می‌باشد. شرايط ثبت نام در همايش :

 ۱- ثبت نام دانشجويان (با ارائه تصوير کارت دانشجويی) ۸۰۰۰۰۰ريال معادل هشتاد هزار تومان

 ۲- ثبت نام با ارائه مقاله: ۱۲۰۰۰۰۰ريال معادل يکصد و بيست هزار تومان

 تبصره: مقاله اول هزينه کامل و برای مقاله دوم به بعد ۵۰درصد هزينه مقاله اول پرداخت شود.

 همايش هيچگونه تعهدی بابت اسکان شرکت کنندگان ندارد. به اطلاع می‌رساند براساس مصوبات کميته برگزارکننده همايش برای هر مقاله پذيرفته شده به صورت شفاهی و پوستری حداقل يک نفر ثبت‌نام نمايد. در صورتی که ساير نويسندگان مقاله نيز قصد شرکت در همايش را داشته باشند، لازم است به صورت جداگانه ثبت‌نام نمايند.

 هزينه ثبت‌نام به شماره حساب ۲۱۷۳۸۲۹۰۰۴۰۰۰نزد بانک ملی شعبه خيابان کارگر شمالی تهران کُد 620، به نام درآمد اختصاصی مؤسسه تحقيقات خاک و آب واريز و تصوير فيش پرداختی آن از طريق سايت ارسال گردد.

 عدم پرداخت به موقع هزينه ثبت‌نام تا تاريخ 30 شهریور 1393 به منزله انصراف از شرکت در همايش و حذف مقاله می‌گردد. متذکر می گردد:

 ۱. ثبت نام در همايش از طريق سايت مربوطه صورت می گيرد.

 ۲. هزينه ثبت‌نام هر مقاله برای دانشجويان با ارائه گواهی اشتغال به تحصيل يا کارت دانشجويی معتبر، به مبلغ ۸۰۰.۰۰۰ريال می‌باشد.

 ۳. هزينه ثبت‌نام هر مقاله برای ساير افراد مبلغ ۱.۲۰۰.۰۰۰ريال می‌باشد.

 ۴. نويسندگانی که در دو مقاله نفر اول هستند ضروری است برای مقاله اول هزينه کامل و برای مقاله دوم ۵۰درصد هزينه ثبت نام را پرداخت نمايند.

۵. دانشجويان می‌بايست تصوير گواهی اشتغال به تحصيل يا کارت دانشجويی خود را همراه تصوير فيش واريزی از طريق سايت همايش ارسال نمايند.

 ۶. برای ارسال تصوير فيش واريزی و گواهی اشتغال به تحصيل از طريق سايت حتماٌ بايد شناسه‌ی مقاله‌ای که ثبت‌نام برای آن صورت می‌گيرد روی فيش واريزی نوشته شود.

۷. در صورت انصراف افراد از ارائه مقاله (پوستری با شفاهی) پس از ثبت‌نام وجه واريزی عودت داده نخواهد شد.

  ::          تاريخ های مهم      ::

      مهلت ارسال مقاله ۱۵تير ۱۳۹۳

    نتيجه داوری مقاله ۱۵  شهريور ۱۳۹۳

    مهلت ثبت نام ۳۰  شهريور  ۱۳۹۳

    تاريخ برگزاری همايش ۲۹و ۳۰مهر ۱۳۹۳

  ::          محور های همايش ::

۱- کاربرد آب آبياری

۲- بهره وري  مصرف آب کشاورزی

۳- کاربرد آب های شور و نامتعارف

۴- مديريت سامانه های آبياری

۵- اثر ويژگيهای خاک بر مديريت آب در مزرعه

۶- مديريت زراعی، نهاده ها و الگئی کشت

۷- کاربرد علوم و فن آوری های نوين در مديريت آبياری

۸- نقش آموزش، ترويج و مديريت مشارکتی در اصلاح الگوی مصرف آب کشاورزی

۹- عوامل اقتصادی، اجتماعی، سياسی، ريست محيطی و اخلاقی، موثر در مديريت آب در مزرعه

منبع سایت سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی استان تهران

تاثیر خصوصیات هیدرولیکی سیستم آبیاری بارانی بر یکنواختی توزیع آب در مزرعه
موضوع: تاثیر خصوصیات هیدرولیکی سیستم آبیاری بارانی بر یکنواختی توزیع آب در مزرعه تالیف  : مهدی اکبری (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی) چکیده: راهکارهای اجرایی جهت جلوگیری از کاهش یکنواختی پخش: - استفاده از آبپاش های مناسب در آبیاری - کنترل یکنواختی سیستم آبیاری به روش علمی در زمان تحویل سیستم

مدیریت آبیاری بر اساس تنش آب در گیاه
این مطلب ارتباطی به بحران کم آبی از دیدگاه سیاسی و اجتماعی ندارد. این یک مقاله علمی در ارتباط با آبیاری در زمان کمبود آب هست تنش آبی گیاه چیست؟ تنش آبی زمانی رخ می دهد که سرعت تعرق در گیاه بیش از سرعت جذب آب بعد از آبیاری باشد. اگر شدت تنش آب در گیاه زیاد باشد باعث کاهش شدید فتوسنتز و خشک شدن گیاه می گردد. در اواسط روز همیشه بین تعرق و جذب تاخیر

بهترین مقدار آبیاری جهت برداشت بیشترین محصول از مزرعه و باغ
زراعت های آبی علاوه بر اینکه از مزایای بارش های طبیعی استفاده می کنند. این مزیت را دارا می باشند که با استفاده از آب در مواقعی که گیاه شدیدا به آن نیاز دارد علاوه بر تامین رشد گیاه می توان کارایی سایر عملیات و نهاده های کشاورزی را افزایش داد. بالاترین مقدار تولید را میتوان از زراعت های آبی با استفاده از نهاده های زیاد کسب کرد.در بهترین شرایط محصول

هفتمین نمایشگاه ملی تخصصی نهاده ها، تجهیزات آبیاری و گلخانه و ماشین های کشاورزی 22 تا 25 مهرماه کرج
هفتمین نمایشگاه ملی تخصصی نهاده ها، تجهیزات آبیاری و گلخانه و ماشین های کشاورزی 22 تا 25 مهرماه در کرج برگزار خواهد گردید.

دستورالعمل نگهداري و بهره برداري سيستم آبیاری بارانی - بخش دوم: مديريت و برنامه آبياري
دستورالعمل نگهداري و بهره برداري سيستم آبیاری بارانی : بخش دوم: مديريت و برنامه آبياري  اگر تمامي مراحل طراحي و اجرا بخوبي انجام ، ولي برنامه آبياري بخوبي تنظيم نگردد هر چند كه راندمان توزيع آب در طرح بالا باشد راندمان مصرف آب پائين خواهد بود . بدين صورت كه آب اضافي كه در سطح خاك پخش مي گردد از عمق توسعه ريشه خارج گرديده كه هم باعث شستشوي خاك مي