گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چهارمحال و بختیاری رتبه سوم اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در کشور را دارد...

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از ۴۴ هزار هکتار از اراضی زارعی و باغی چهارمحال و بختیاری به سیستم‌های آبیاری تحت فشار مجهز شده است.

رستم غیبی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: 123 هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی آبی در سطح چهارمحال و بختیاری وجود دارد که 44 هزار  و 277 هکتار معادل 36 درصد از کل اراضی کشاورزی مجهز به سیستم‌های آبیاری تحت فشار است.

وی افزود: تاکنون وسعت اراضی کشاورزی یکپارچه‌سازی و تسطیح شده در سطح استان به 30 هزار رسیده است و 15 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تجهیز و نوسازی اشده است.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری رتبه سوم کشوری در اجرای شبکه‌های آبیاری تحت فشار را به خود اختصاص داده و از استان‌های پیشرو در این زمینه است، خاطرنشان کرد: استقبال کشاورزان و بخش خصوصی از سیستم‌های مکانیزه آبیاری گام موثری در افزایش راندمان مصرف آب در بخش کشاورزی دارد.

غیبی افزود: بیشترین اراضی زراعی مجهز به سیستم‌های آبیاری بارانی در دو شهرستان شهرکرد و بروجن وجود دارد و باغات شهرستان سامان بیشترین سطح آبیاری قطره‌ای را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: سال گذشته 980 هکتار از اراضی کشاورزی استان با اعتباری معادل 60 میلیارد ریال به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شده است.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره خشکسالی‌های اخیر و گرم شدن کره زمین خاطرنشان کرد: برای کاهش راندمان آبیاری در اراضی زراعی و باغات استان تاکنون 2 هزار و 38 کیلومتر از کانا‌ل‌های آبیاری در سطح استان به‌سازی و احداث شده است  که با این اقدام از هدر روی آب در حاشیه باغات و مزارع جلوگیری‌ به‌عمل آمد.

لینک خبر  تاریخ: ۱۹/تیر/۱۳۹۳

آبیار: البته شکی نیست که منظور ایشون افزایش راندمان بوده ولی گرم شدن کره زمین چه تاثیری روی مقدار بارش‌ها داره آقای غیبی! یعنی هرچه کره زمین گرمتر بشه بارندگیم کمتر میشه؟ پس این آبا تبخیر میشن کجا میرن؟

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری