چهارمحال و بختیاری رتبه سوم اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در کشور را دارد...

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از ۴۴ هزار هکتار از اراضی زارعی و باغی چهارمحال و بختیاری به سیستم‌های آبیاری تحت فشار مجهز شده است.

رستم غیبی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: 123 هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی آبی در سطح چهارمحال و بختیاری وجود دارد که 44 هزار  و 277 هکتار معادل 36 درصد از کل اراضی کشاورزی مجهز به سیستم‌های آبیاری تحت فشار است.

وی افزود: تاکنون وسعت اراضی کشاورزی یکپارچه‌سازی و تسطیح شده در سطح استان به 30 هزار رسیده است و 15 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تجهیز و نوسازی اشده است.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری رتبه سوم کشوری در اجرای شبکه‌های آبیاری تحت فشار را به خود اختصاص داده و از استان‌های پیشرو در این زمینه است، خاطرنشان کرد: استقبال کشاورزان و بخش خصوصی از سیستم‌های مکانیزه آبیاری گام موثری در افزایش راندمان مصرف آب در بخش کشاورزی دارد.

غیبی افزود: بیشترین اراضی زراعی مجهز به سیستم‌های آبیاری بارانی در دو شهرستان شهرکرد و بروجن وجود دارد و باغات شهرستان سامان بیشترین سطح آبیاری قطره‌ای را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: سال گذشته 980 هکتار از اراضی کشاورزی استان با اعتباری معادل 60 میلیارد ریال به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شده است.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره خشکسالی‌های اخیر و گرم شدن کره زمین خاطرنشان کرد: برای کاهش راندمان آبیاری در اراضی زراعی و باغات استان تاکنون 2 هزار و 38 کیلومتر از کانا‌ل‌های آبیاری در سطح استان به‌سازی و احداث شده است  که با این اقدام از هدر روی آب در حاشیه باغات و مزارع جلوگیری‌ به‌عمل آمد.

لینک خبر  تاریخ: ۱۹/تیر/۱۳۹۳

آبیار: البته شکی نیست که منظور ایشون افزایش راندمان بوده ولی گرم شدن کره زمین چه تاثیری روی مقدار بارش‌ها داره آقای غیبی! یعنی هرچه کره زمین گرمتر بشه بارندگیم کمتر میشه؟ پس این آبا تبخیر میشن کجا میرن؟

 

به کشاورزان توصیه نکنید از این فرصت جهت اجرای آبیاری نوین استفاده نمایند!
به کشاورزان توصیه نکنید از این فرصت جهت اجرای آبیاری نوین استفاده نمایند! مدیر جهاد کشاورزی حاجی آباد از اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی و باغات شهرستان حاجی آباد در سالجاری خبر داد و افزود: سهمیه این شهرستان دوهزار هکتار است .

ارزیابی بازده آبیاری در کشور و ارائه نقشه هم بازده آبیاری
موضوع: ارزیابی بازده آبیاری در کشور و ارائه نقشه هم‌بازده آبیاری تالیف  : فرحناز سهراب و فریبرز عباسی چکیده: اهمیت جمع آوری اطلاعات و انجام مطالعات برای تخمین بازده سامانه های آبیاری و ارزیابی عملکرد آنها در کشور کاملا واضح و ضروری می باشد. استفاده از اطلاعات می تواند در سطح ملی کمک شایانی در برنامه ریزی آب مورد نیاز بخش کشاورزی و افزایش درصد موف

بودجه هفتاد میلیارد تومان در اردبیل برای سامانه های نوین آبیاری
از شروع زمان اجرای طرح های آبیاری مدرن تحت فشار قطره ای وبارانی در 92 تا پایان سال 95 بیش از چهار هزارو 500 هکتار از اراضی استان به صورت انفرادی ویا تعاونی وتجمیعی زیر پوشش قرار گرفته است .در سال 1396 نیز تا پایان مهر ماه صدها طرح های آبیاری مدرن در سه هزارو 500 هکتار از اراضی کشاورزی این استان در حال اجرا وتکمیل است.اعتبارات تخصیص یافته امسال برای

مشاوران مجاز سامانه های نوین آبیاری سال 1396
  وزرات جهاد كشاورزي مجری طرح سامانه های نوین آبیاری لیست شرکت های مشاور دارای صلاحیت از مجری طرح سامانه ها تاريخ تهيه گزارش : ۹ / ۷ / ۱۳۹۶     رديف نام شرکت حقیقی / حقوقی استان تاريخ اعتبار مجوز پایه تلفن آدرس ۱ حقیقی- علی اصغر باوند حقیقی آذربايجان شرقي 20

10 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان تهران به سامانه آبیاری نوین تجهیز می شود
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از برنامه ریزی برای تجهیز10 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به سامانه و شیوه های نوین آبیاری در سال جاری خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، سید محمد موسوی در فیروزکوه افزود: اجرای این طرح در سفر اخیر رییس جمهوری به غرب استان تهران در دستور کار قرار گرفت.