گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تغییر در شیوه آبیاری ضرورتی برای بالابردن راندمان آبیاری

کارشناس مسئول اصلاح و تغذیه باغات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: تغییر در شیوه آبیاری برای بالابردن راندمان آبیاری و بهینه سازی مصرف آب کشاورزی ضروری است.

سعیده احمدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تبریز افزود: آبیاری قطره ای عاملی برای تهویه مناسب در محدوده ریشه درختان است.

وی یادآور شد: یکی از این روش ها، اجرای آبیاری تحت فشار در باغات و مزارع است و باید گفت این روش بهترین و پیشرفته ترین روش آبیاری است که می توان از هر واحد آب بیش از 10 برابر محصول در کشور تولید کرد.

احمدی ادامه داد: در این روش راندمان آبیاری بیش از 90 درصد است که در این روش آبیاری، آب مورد نیاز نهال از طریق قطره چکان ها به محدوده ریشه درختان ریخته شده و در تهویه مناسب خاک نقش بسزائی دارد.

وی تاکید کرد: صرفه جویی در آبیاری قطره ای به علت رعایت دقیق زمان آبیاری و تامین آب مورد نیاز نهال به سادگی میسر خواهد بود و هزینه بهره برداری از این روش نسبت به روش های سنتی خیلی پایین است.

منبع خبر

آبیار: آیا آبیاری قطره ای عاملی برای تهویه مناسب در محدوده ریشه درختان است!؟ شاید بهتر بود ایشان منظور خود از تهویه را بیشتر توضیح می‌دادند.

نکته جالب دیگر صحبت های ایشان برداشت 10 برابری محصول در استان آذربایجان شرقی از مزارع و باغات مجهز به آبیاری تحت فشار است که کسب این رکورد باور نکردنی جای تقدیر دارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری