دستورالعمل برآورد قیمت دستمزد اجرای آبیاری تحت فشار در سال 93

در آستانه آغاز پرداخت اعتبارات بلاعوض آبیاری تحت فشار در سال 93 در اکثر استان‌ها با توجه به افزایش هزینه های اجرایی طرح‌های آبیاری تحت فشار، پیمانکاران این بخش درخواست افزایش دستمزد اجرایی طرح‌ها را داشتند، این درخواست‌ها در حالیست که در حدود دو سال است که هیچگونه تغییری در هزینه های اجرایی بوجود نیامده و پیش از آن نیز برآورد قیمت ها با توجه به تعطیلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در دوره دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد با استفاده از فهرست بهای آبیاری تحت فشار سال 88 تهیه می گردید.

با توجه به استقلال استان‌ها از این لحاظ و همچنین انتشار مجدد فهرست بهای آبیاری تحت فشار از سال 92 که تصمیم گیری در این خصوص را برای مدیران آب و خاک استان ها ساده تر کرده است، جلساتی پیرامون این موضوع تشکیل و ابلاغیه هایی در خصوص اصلاح و افزایش دستمزدها در سال 93 صادر گردید که به عنوان نمونه نامه مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در مورد نحوه محاسبه هزینه های اجرایی طرح های آبیاری تحت فشار از سال 1393 جهت دانلود از لینک زیر در اختیار قرار داده شده است.

دریافت دستورالعمل محاسبه دستمزد اجرای سال 93

 

پرداخت وامهای بلاعوض آبیاری تحت فشار در سال 93
تصویب پرداخت تسهیلات بلاعوض آبیاری تحت فشار در سال 93 به گزارش خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نمایندگان در نشت علنی دوشنبه 14 بهمن بند الف تبصره 11 لایحه بودجه سال 93 شامل پرداخت 85 درصد هزینه طرحهای آبیاری تحت فشار به صورت بلاعوض را تصویب نمودند.

آمار دقیق پروژه های بزرگ آبیاری تحت فشار در ایران در سال ۱۳۹۶
300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تا تیرماه 97 به سامانه های نوین آبیاری تجهیز می شود. امسال برای اجرای 250 هزار هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی برنامه ریزی شده که تاکنون 87 هزار هکتار آن انجام شده و 151 هزار هکتار آن در حال اجراست. تا پایان تیرماه سال 97 انتهای سال مالی- در مجموع 300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز

اجرای آبیاری تحت فشار در 1200 هکتار از اراضی خرم‌دره
اجرای آبیاری تحت فشار در 1200 هکتار از اراضی خرم‌دره مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم‌دره گفت: در حال حاضر در سطحی حدود یک‎هزار و 200 هکتار از اراضی شهرستان خرم‌دره سیستم‌های آبیاری تحت فشار در حال اجراست.

طرح آبیاری تحت فشار در 400 هکتار از اراضی گلستان به بهره برداری رسید
طرح آبیاری تحت فشار در سطح 400 هکتار از اراضی زراعی استان گلستان عصرپنجشنبه با حضور ˈمحمود حجتیˈ وزیر جهاد کشاورزی در روستای ˈ میرزاپانگ ˈ از توابع شهرستان گالیکش به بهره برداری رسید.  

ابلاغ فهرست بهای پایه آبیاری تحت فشار سال 93
فهرست بهای پایه آبیاری تحت فشار سال 93 ابلاغ گردید...