وام های آبیاری قطره ای

اعتبارات آبیاری تحت فشار سال 93 در راه است...

مقامات آگاه وزارت جهاد کشاورزی خبر از در راه بودن اعتبارات آبیاری تحت فشار سال جاری می دهند، این در حالیست که معاونت آب، خاک و صنایع این وزرات خانه از اعتبار 1300 میلیاردی برای اجرای آبیاری تحت فشار در حدود 200 هزار هکتار از اراضی سخن می گوید که با یک حساب ساده می‌توان برآورد کرد که این اعتبار اگر به طور کامل پرداخت گردد به صورت خوشبینانه 185 هزار هکتار از اراضی را پوشش خواهد داد. هر چند در حال حاضر این اعتبارات واگذار نمی‌گردد اما مراحل اداری واگذاری این اعتبارات در حال انجام بوده و انتظار می رود تا یک ماه آینده یعنی اواخر خرداد ماه به دست مجریان امر برسد.

البته صحبت از این اعتبارات در حالی انجام می‌پذیرد که در حال حاضر تقریبا هیچ ساز و کار مشخصی جهت برآورد قیمت تمام شده طرح‌ها و همچنین هزینه های اجرای طرح‌ها وجود نداشته و با این وجود صحبت از درصد وام های بلاعوض که شنیده می‌شود در سال 93 نیز مانند گذشته 85 درصد طرح‌ها را شامل خواهد شد اشتباه به نظر می‌رسد، همانطور که در سال‌های 91 و 92 نیز از عنوان وام‌های بلاعوض 85 درصدی استفاده می‌شد ولی با توجه به افزایش قیمت ها از همان زمان، عملا این عدد به 50 درصد کاهش یافته بود.

در هر صورت به نظر می‌سد که مبلغ، چگونگی، شرایط وام گیرندگان و سایر جزئیات و شاید کلیات اعتبارات سال 93 آبیاری تحت فشار همزمان با واگذاری آن مشخص خواهد گردید و به نظر نمی‌رسد برنامه ریزی خاصی در این زمینه صورت گرفته باشد.

ابلاغ فهرست بهای پایه آبیاری تحت فشار سال 93
فهرست بهای پایه آبیاری تحت فشار سال 93 ابلاغ گردید...

آغاز ثبت نام دوره فشرده آبیاری تحت فشار نظام مهندسی تهران سال 93
ثبت نام اولین دوره آموزشی آبیاری تحت فشار سال 93 زیر نظر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تهران آغاز گردید...

دستورالعمل برآورد قیمت دستمزد اجرای آبیاری تحت فشار در سال 93
دستورالعمل برآورد قیمت دستمزد اجرای آبیاری تحت فشار در سال 93 در آستانه آغاز پرداخت اعتبارات بلاعوض آبیاری تحت فشار در سال 93 در اکثر استان‌ها با توجه به افزایش هزینه های اجرایی طرح‌های آبیاری تحت فشار، پیمانکاران این بخش درخواست افزایش دستمزد اجرایی طرح‌ها را داشتند، این درخواست‌ها در حالیست که در حدود دو سال است که هیچگونه تغییری در هزینه های اج

پرداخت وامهای بلاعوض آبیاری تحت فشار در سال 93
تصویب پرداخت تسهیلات بلاعوض آبیاری تحت فشار در سال 93 به گزارش خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نمایندگان در نشت علنی دوشنبه 14 بهمن بند الف تبصره 11 لایحه بودجه سال 93 شامل پرداخت 85 درصد هزینه طرحهای آبیاری تحت فشار به صورت بلاعوض را تصویب نمودند.

آمار دقیق پروژه های بزرگ آبیاری تحت فشار در ایران در سال ۱۳۹۶
300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تا تیرماه 97 به سامانه های نوین آبیاری تجهیز می شود. امسال برای اجرای 250 هزار هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی برنامه ریزی شده که تاکنون 87 هزار هکتار آن انجام شده و 151 هزار هکتار آن در حال اجراست. تا پایان تیرماه سال 97 انتهای سال مالی- در مجموع 300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز