در سال نود و دو 37 هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های آبیاری تحت فشار مجهز شدند.

معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت که در سال جاری 37 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری مجهز گردیده است. این در حالی است که در سال نود و یک 146 هزار هکتار اجرای طرح های آبیاری تحت فشار بوده و در سال نود نیز حدود 165 هزار هکتار از اراضی تحت پوشش طرح های آبیاری قطره ای و بارانی قرار گرفته است که این کاهش سطح در سال 92 نیز همانطر که مشخص است به دلیل کاهش اعتبارات در امسال بوده است.

 ایشان در ادامه اظهار داشتند که از ابتدای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار از سال 67 تاکنون حدود 327 هزار هکتار از اراضی کشور به تجهیزات آبیاری تحت فشار شامل آبیاری قطره ای و بارانی مجهز گردیده است.

آقای سجادی گفتند که پوشش این 37 هزار هکتار حدود دوهزار میلیارد ریال هزینه داشته است که بیشتر این اعتبار در خراسان رضوی بوده است.

سید رحیم سجادی در ادامه بیان داشت که در سال آینده (93) 150 هزار هکتار از اراضی تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار خواهد گرفت.

این گفته آقای سجادی در راستای لایحه بودجه سال 93 جهت افزایش تسهیلات این بخش در سال آینده می باشد که مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و ان شاالله در سال 1393 واگذاری این تسهیلات مجددا آغاز خواهد گردید.

50 هزار هکتار از اراضی خراسان شمالی مستعد آبیاری تحت فشار است
اجراي طرح آبياري نوين فقط در 33.5 درصد اراضي کشاورزي خراسان شمالی

5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دماوند به صورت قطره‌ای آبیاری می‌شود
رئیس جهاد کشاورزی دماوند: 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دماوند به صورت قطره‌ای آبیاری می‌شود

10 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان تهران به سامانه آبیاری نوین تجهیز می شود
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از برنامه ریزی برای تجهیز10 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به سامانه و شیوه های نوین آبیاری در سال جاری خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، سید محمد موسوی در فیروزکوه افزود: اجرای این طرح در سفر اخیر رییس جمهوری به غرب استان تهران در دستور کار قرار گرفت.

طرح آبیاری تحت فشار در 400 هکتار از اراضی گلستان به بهره برداری رسید
طرح آبیاری تحت فشار در سطح 400 هکتار از اراضی زراعی استان گلستان عصرپنجشنبه با حضور ˈمحمود حجتیˈ وزیر جهاد کشاورزی در روستای ˈ میرزاپانگ ˈ از توابع شهرستان گالیکش به بهره برداری رسید.  

تجهیز 1355 هکتار از اراضی کشاورزی فیروزکوه به آبیاری تحت فشار
مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه خبر داد تجهیز 1355 هکتار از اراضی کشاورزی فیروزکوه به آبیاری تحت فشار