گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در سال نود و دو 37 هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های آبیاری تحت فشار مجهز شدند.

معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت که در سال جاری 37 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری مجهز گردیده است. این در حالی است که در سال نود و یک 146 هزار هکتار اجرای طرح های آبیاری تحت فشار بوده و در سال نود نیز حدود 165 هزار هکتار از اراضی تحت پوشش طرح های آبیاری قطره ای و بارانی قرار گرفته است که این کاهش سطح در سال 92 نیز همانطر که مشخص است به دلیل کاهش اعتبارات در امسال بوده است.

 ایشان در ادامه اظهار داشتند که از ابتدای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار از سال 67 تاکنون حدود 327 هزار هکتار از اراضی کشور به تجهیزات آبیاری تحت فشار شامل آبیاری قطره ای و بارانی مجهز گردیده است.

آقای سجادی گفتند که پوشش این 37 هزار هکتار حدود دوهزار میلیارد ریال هزینه داشته است که بیشتر این اعتبار در خراسان رضوی بوده است.

سید رحیم سجادی در ادامه بیان داشت که در سال آینده (93) 150 هزار هکتار از اراضی تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار خواهد گرفت.

این گفته آقای سجادی در راستای لایحه بودجه سال 93 جهت افزایش تسهیلات این بخش در سال آینده می باشد که مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و ان شاالله در سال 1393 واگذاری این تسهیلات مجددا آغاز خواهد گردید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری