گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی


 در اینجا اپلیکیشن هایی را برای کشاورزی معرفی میکنیم. امیدواریم برای افزایش آگاهی شما سودمند باشد.

تولید محصولات کشاورزیNDSU Pest Management

این اپلیکیشن مدیریت آفات یک ابزار است که ترکیبی از اطلاعات انتخاب شده از کتابهای راهنمای علف های هرز دانشگاه داکوتای شمالی، راهنمای مدیریت بیماریها و راهنمای مدیریت آفات است. این اطلاعات بر پایه محصول و آفت گروه بندی شده است و گزینه های کنترل را از طریق یک فرایند انتخاب ارائه میکند. هنگامی که کاربر یک کارت کنترل را انتخاب می کند، یک لیست پایین رونده وجود دارد که اجازه می دهد تا کاربر اطلاعات اضافی برای مرور بیشتر را انتخاب کند.

 Aphid Speed Scout

این اپلیکیشن بر تعداد گیاهان "آلوده" متکی است. اگر 40 شته یا بیشتر روی آن نمونه وجود داشته باشد، گیاهان "آلوده" در نظر گرفته می شوند. این به شما کمک می کند به سرعت تعیین کنید که آیا این گیاه دارای 40 شته می باشد و "آلوده" در نظر گرفته می شود یا نه. سپس گزینه های دیده ورى یا درمان بیشتر را بر اساس تعداد گیاهان "آلوده" در یک منطقه مشخص توصیه می کند.

 Crop Calculator - توسط دانشگاه ویسکانسین.

Crop Calculator یک اپلیکیشن آندروید است که اجازه می دهد تولید کنندگان ذرت عملکرد دانه، تاریخ رسیدگی و تنظیمات قیمت سیلو را با استفاده از گوشی های هوشمند یا رایانه لوحی خود محاسبه کنند.

 

Dry Grain Calculator

  به راحتی اثر رطوبت کمتر از مطلوب در غلات خود را محاسبه کنید. آیا باید غلات خود را تحویل دهید، خشک کنید یا مخلوط کنید؟ از Dry Grain Calculator برای کمک به تصمیم گیری استفاده کنید.

- از میان 9 نوع گزینه مختلف غلات انتخاب کنید.

- وزن اولیه غلات خود را وارد کنید.

- رطوبت فعلی دانه خود را وارد کنید.

- DryGrainCalc فزونی رطوبت یا آب رفتگی دانه را بر اساس درصد رطوبت مطلوب محاسبه می کند.


 

Extreme Beans - توسط شورای متحد سویا

به تحقیقات جدید سویا دسترسی بیابید. همچنین بازده مورد نیاز و موثرترین نرخ تولید دانه را برای تولید عملکرد بالاتر محاسبه کنید.

 

آبیاری


IrrigatePump – توسط دانشگاه نبراسکا - قسمت الحاقی لینکلن

دستگاههای پمپاژ آبیاری که عملکرد کم دارند و نیاز به تنظیم، تعمیر، و یا جایگزین با طراحی بهتر دارند را شناسایی کنید.

 

IrrigateCost - توسط دانشگاه نبراسکا - لینکلن

هزینه های مالکیت و هزینه های عملیاتی برای سیستم آبیاری خود را محاسبه کنید. این اپلیکیشن سیستم های آبیاری سنتر پیوت و لوله های شیر دار و منابع انرژی که اغلب استفاده می شوند را مدل سازی میکند.

 

بهره وری استفاده از نیتروژن و خاکها

 

(Apple) +FieldScout GreenIndex

DGCI (شاخص رنگ سبز تیره) برگ های ذرت را تعیین می کند. DGCI یک شماره بین 0 و 1 است که مربوط به محتوای کلروفیل است. از این اپلیکیشن با بورد خاص هدف استفاده کنید تا DGCI دقیقا محاسبه شود.

 

ND Crop Nitrogen Calculator

این اپلیکیشن سه حسابگر توصیه نیتروژن گیاه NDSU را برای استفاده در به ترتیب ذرت داکوتای شمالی، گندم بهاره و ذرت توصیه می کند. محاسبات توصیه نیتروژن بر اساس یک پردازه تولید اقتصادی هستند که پاسخ عملکرد گیاه به نیتروژن اضافه شده و هزینه کمتر نیتروژن را در نظر می گیرد. توصیه نه تنها بر اساس افزایش عملکرد نیتروژن اضافی، بلکه قیمت کالا و هزینه نیتروژن است.


Nitrogen Price Calculator

قیمت انواع مختلف محصولات کود نیتروژن را از نظر قیمت آنها در هر کیلو نیتروژن مقایسه کنید.

 


Soil Web

دسترسی مبتنی بر GPS و همزمان به داده های بررسی خاك USDA –NRCS، که برای دستگاه های تلفن همراه قالب بندی شده است. این اپلیکیشن خلاصه های گرافیکی از انواع خاک مرتبط با مکان جغرافیایی فعلی کاربر را بازیابی می کند. تصاویر به اطلاعات دقیق درباره خاک های نامیده شده مرتبط هستند.


Connected Farm Scout

اپلیکیشن ™Connected Farm متعلق به Scout Trimble، از GPS گوشی شما برای نقشه برداری مرزهای زمین، محل یابی محور های آبیاری، علامت گذاری پرچم ها، و وارد کردن اطلاعات دیده ورى برای نقاط، خطوط و مناطق چند ضلعی استفاده میکند. ویژگی های دیده ورى شامل لیست گسترده ای از علف های هرز، حشرات و بیماری ها است، و اجازه می دهد تا شما شدت یک مشکل، وضعیت گیاهان و موارد دیگر را ثبت کنید. عکسها را می توانید بگیرید و با ویژگی های دیده ورى خودتان یکپارچه کنید.

 
دیده ورى

 

™Climate FieldView

™Climate FieldView مجموعه ای جامع و همپیوند از ابزارهای کشاورزی دیجیتال را برای کمک به شما برای بهینه سازی منابع و به حداکثر رساندن عملکرد ارائه می دهد. ™Climate FieldView با استفاده از اطلاعات زمانی و تاریخی گیاهان و آب و هوا، دیدگاه های سفارشی را ارائه میدهد که به شما کمک می کند تصمیمهای مهم کشاورزی را با اطمینان بگیرید.

Climate FieldView™ Prime (رایگان) ابزارهای ساده برای تصمیم گیری به موقع را فراهم می کند.

 

محاسبات


Target Date - توسط Lite

زمان بین دو تاریخ را محاسبه میکند.

 

Real Calc

واحدهای در حال تغییر را تبدیل کنید. مثال: تعداد هکتار که هر ماشین ذرت کار در هر گذر میپیماید.


Tank Volume Calculator

ظرفیت یا حجم مایع باقی مانده مخزن ذخیره سازی خود را محاسبه کنید.


Converter Pro

هر اندازه را تبدیل کنید - حتی واحدهای مخلوط شده مانند فوت + اینچ.


Growing Degree Day

با دیدن روزهای رشد روزانه در مزرعه خود، بلوغ گیاهان خود را اندازه گیری کنید.

 

اقتصاد و اطلاعات مزرعه

 


Farm Futures

قدرت مجله Farm Futures در یک اپلیکیشن! این نمایش پیشرفته تلفن همراهی مجله مزرعه متمایل به مدیریت پیشرو، بازار های پیشرفته سفارشی شده توسط کاربر، تفسیر بازار، اخبار و صدا های به روز شده در هر روز کسب و کاری را نشان میدهد.


Cash Grain Bids

ببینید دستگاه های بالابر دانه محلی شما چه هزینه ای پرداخت می کنند. با اپلیکیشن Cash Grain Bids متعلق به AgWeb، به سادگی کد پستی خود را وارد کنید تا پیشنهادات نقدی و سطوح پایه در منطقه خود را پیدا کنید. پیشنهادات را از نه یک بالابر ، بلکه پنج بالابر نزدیک به خود دریافت کنید. این ابزار به طور مستقل با رسانه مجله مزرعه قرارداد دارد و توسط Bayer برای شما فراهم شده است.

 

Cattle Manager

- وقتی که در حال انتقال گله هستید اطلاعات مربوط به هر گاو در گله خود را وارد و مشاهده کنید.

- هشدارها را قبل از تاریخهای مهم، به عنوان مثال موعد تزریقات، دریافت کنید.

- شماره برچسب ها را برای گله خود آپلود کنید.

- همه چیز بر روی تلفن همراه شما ذخیره شده است - هیچ تجهیزات گران قیمتی مورد نیاز نیست.

 

تولید دام

 


Body Condition Beef Cattle

این ابزار شامل یک فعالیت متمرکز بر تعامل است که به شما آموزش می دهد که چگونه در هنگام یادگیری استفاده از ویژگی های اپلیکیشن Body Condition Score، گاوهای گوشتی را نمره بندی کنید. نمرات وضعیت بدن میزان چاقی نسبی یک گاو را بر اساس یک  مقیاس نه درجه ای توصیف می کنند. این یک ابزار مدیریت موثر برای ارزیابی وضعیت کلی سلامت گله و مدیریت تغذیه گله است.


Cattle Calculator

این یک حسابگر باردارى به منظور آسان کردن محاسبات تاریخهای پسین و پیشین در دستگاه اندرویدی شما است. تاریخهای جفتگیری، بازده داشتن و زایمان را برای گاو خود محاسبه کنید!Cattle Calculator  برای زمانی که شما خارج و در مزرعه دامدارى هستید ایده آل است. تاریخ های محاسبه شده خود را با نام حیوان ذخیره کنید و آنها را بعدا ببینید!

 

نگهداری تراکتور

 

Tractor Tracker

ثبت سابقه تعمیر و بازسازی مزرعه خود را با Tractor Tracker ساده کنید.

سال، نوع ساخت، مدل، شماره سریال

شماره قطعات و ظرفیت مایعات را برای روغن موتور، هیدرولیک، سوخت، و هوا انتخاب کنید. کار خود را در یکی از سه دسته حفظ ، تعمیر یا ارتقا طبقه بندی کنید.


TractorPal

TractorPal سابقه موجودى و مدارک تعمیر را برای همه ماشین آلات کشاورزی و وسایل اضافی، از جمله اتومبیل و وانت شما نگهداری می کند. به آن به عنوان یک رخداد نامه برای کشاورز فنی نگاه کنید. شما می توانید این سابقه ها را به عنوان یک افزودنی در دسترس به نمایندگی های خدمات یا خریداران بالقوه ایمیل کنید. مدیریت تعمیر برای ثبت تغییرات روغن به همراه شماره قطعات و موارد دیگر بکار میرود. اطلاعات خود را به cloud  همگام سازی کنید تا هرگز آن را از دست ندهید.

 

Machinery Sizing – توسط دانشگاه دولتی کانزاس

به سرعت اسب بخار تراکتور را براورد میکند تا ابزارهای مختلفی را بکشد. این اپلیکیشن دارای یک لیست از بسیاری از ابزارهای معمول موجود در خود است. شما می توانید شرایط زمين و خاک، نوع تراکتور، سرعت کشیدن، عمق کار و اندازه ابزار را انتخاب کنید. سپس روی محاسبه بزنید و اپلیکیشن تخمینی از ميله كشش و توان اسب بخار PTO ارائه خواهد داد.

 

کاربرد کود شیمیایی و شناسایی علف های هرز

 

Vector Sprays - توسط USDA

داده های اندازه قطره برای وضعيت مشخص شده. نام شرکت (از سیستم پاشش)، سیستم پاشش (شماره مدل)، نوع محلول (محلول حامل)، افزودنی را وارد کنید.


Ground Spray - توسط University of Nebraska

کاربر، داده های نوع نازل، زاویه پاشش، اندازه نازل، فشار پاشش را وارد میکند. بر اساس تحقیق، میزان پاشش را محاسبه میکند. دارای طیف قطره برای درک جريان آب پاششی بالقوه است.


Tank Mix Calculator

یک مخزن آميزه تولید میکند.

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری