گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی

 

آیا شما به دنبال راهی ساده تر برای آبیاری باغچه تان هستید؟ به همین دلیل بود که ما در ابتدا به این کسب و کار وارد شدیم. ما اکنون با سالها تجربه، دانش خود را به شما انتقال می دهیم. شما میتوانید بي دردسر باغچه خود را در تمام طول سال آبیاری کنید، و تمام این کار به صورت خودکار انجام می شود. با نصب یک سیستم آبیاری باغچه، شما وقت برای آسودن (یا کار) پیدا می کنید و همزمان به محیط زیست کمک میکنید.

 

 

سیستم های آبیاری باغی به سرعت در حال تبدیل شدن به ملزومات باغ ها در سراسر جهان هستند. سیستم های آبیاری به صورت اتوماتیک طراحی می شوند و شما را از کار دستی برای آبیاری باغ ها بی نیاز می کنند و در زمان زیادی که باغبانها صرف آبیاری می کنند صرفه جویی می کنند. یکی دیگر از مزایای استفاده از یک سیستم آبیاری قطره ای، بهره وری است. با استفاده از سیستم آبیاری قطره ای به جای استفاده از شلنگ باغ سنتی، بهره وری تا 90٪ می تواند به دست آید.

 

سیستم آبیاری باغ چگونه کار می کند؟

 

سیستم های آبیاری باغ با جابجا کردن آب در اطراف باغ در یک سری از لوله های آب رسانی آبیاری متصل به یک منبع آب (معمولا یک شیر استاندارد) کار می کنند. هنگامی که شما لوله های آبیاری را در اطراف تمام گیاهان نصب می کنید، خروجی های آب را به شبکه لوله که بيرون دادن آب را تنظیم می کند متصل می کنید. خروجی آب می تواند یک قطره چکان (بيرون دادن آهسته برای گیاهان تکی و مناطق کوچک)، یک میکروجت یا اسپری (برای پوشش مناطق کوچک و متوسط ​​دارای گیاهان)، آبپاش کوچک (برای مناطق بزرگ دارای گیاهان) یا شلنگ تراوا (یک لوله متخلخل که آب را به آرامی در همه طول خود آزاد می کند) باشد. برای کنترل اتوماتیک این که چه زمانی سیستم آبیاری باغ روشن و خاموش بشود از یک تایمر آب استفاده کنید.

 

 تایمر آب

 

انواع سیستم های آبیاری باغ

 

سیستم های قطره ای

سیستم آبیاری قطره ای كاراترین سیستم آبیاری باغ است که به طور دقیق آب را به ریشه گیاهان می رساند. این سیستم با استفاده از یک شبکه از لوله ها برای حمل آب در اطراف باغ ، و سپس اتصال قطره چکان و گذاشتن آنها نزدیک گیاهان کار می کند. از آنجا که قطره چکان آب را به آرامی آزاد می کند، شما کنترل بیشتری از میزان آبی که تحویل داده می شود دارید و از هدر رفت آب جلوگیری میکنید.

 

 

سیستم های میکرو جت و اسپری

میکرو جت ها و اسپری ها پاشش ظريف آب را در ناحیه ای تا شعاع 2 متر ارائه می دهد و برای پوشش دادن مناطق کوچک دارای گیاهان مناسب است. از آنجا که سیستم های میکرو جت و اسپری، مناطق کوچک (به جای گیاهان تکی) را پوشش می دهند، آنها سریعتر نصب می شوند و می توانند در مقایسه با سیستم های آبیاری قطره ای مقرون به صرفه تر باشند، اما از نظر مصرف آب بهمان اندازه کارآمد نیستند. شما می توانید میکروجت های پیش ساخته سوار شده روی ديرك با میکروتیوب را خریداری کنید، که با این کار زمان نصب را بیشتر کاهش می دهید، یا می توانید تمام اجزا را جداگانه خریداری کنید تا سیستم خود را تا آنجا که می خواهید سفارشي کنید.

 

 

سیستم های آبپاش کوچک

 

آبپاش های کوچک با پوشش تا شعاع 5 متر، برای پوشش دادن به سرعت و به آسانی مناطق بزرگ کشت شده، عالي می باشد. این ها شبیه به میکرو جت ها و اسپری ها هستند، اما به جای ارائه دادن یک پاشش ظريف، آنها آب را بشکل قطرات بزرگ پرتاب می کنند که موجب به حداقل رساندن تبخیر در هنگام توزیع می شود. نصب و راه اندازی آن سریع و آسان است. آبپاش کوچک پیش ساخته سوار شده روی ديرك ، و همچنین اجزای تکی برای سیستم های آبپاش کوچک کاملا سفارشی در دسترس هستند.

 

 

سیستم های شلنگ تراوا

 شلنگ تراوا یک لوله متخلخل است که به نام لوله نشتی نیز نامیده می شود و زمانی که استفاده می شود، آب را به آرامی در همه طول خود آزاد می کند و یک عمل خیساندن عمیق را فراهم می کند. برای استفاده در مرزهای گل، کرت های سبزیجات، پرچين ها یا مناطق بزرگ دیگر، عالی است. قطر 13 میلی متر برای طول های زیاد (حداکثر طول 50 متر توصیه می شود) و قطر میکرو 4 میلی متر برای گلدانها مناسب است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری

تلفن مشاوره آبیاری قطره ای

09116811951

مهندس کلانتریان

فروشگاه نظام

مشاوره رایگان