گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی

 

ثابت شده است که به دلیل تکنولوژی طراحی شده در محصولات امروزه، گوشی های هوشمند و تبلت ها برای کنترل از راه دور سیستم های آبیاری سنتر پیوت پر ارزشند. با این حال، با استفاده از برنامه آبیاری مناسب، تلفن همراه شما می تواند کارهای بیشتری را برای بهبود بهره وری آبیاری و عملکرد محوری بکند.

 اگرچه چندین برنامه پیشرو در زمینه آبیاری که توسط کارکنان دانشگاه نبراسکا توسعه داده شده اند در گذشته معرفی شده اند، اما ارزش خلاصه شدن را دارند. علاوه بر این، تعدادی برنامه جدید، به غیر از برنامه هایی که برای کنترل از راه دور مارک های خاص سنتر پیوت استفاده می شوند، از آن زمان توسعه داده شده اند.

 

1. Water Meter Calculator: این برنامه از دانشگاه نبراسکا دبی آب مصرف شده توسط آبیاری در طول یک زمان مشخص را محاسبه میکند و می تواند حداكثر هزينه سالانه و چند ساله شما را محاسبه کند. چون این برنامه برای یک مزرعه تنظیم می شود، میزان آب مورد استفاده در یک زمین مشخص را بر حسب مدت زمان مشخص محاسبه می کند.

 

2. IrrigatePump :IrrigatePump از دانشگاه نبراسکا که همچنین به عنوان برنامه محاسبه کننده کارآمدی دستگاه پمپ آبیاری شناخته شده است، به شما کمک می کند تا واحدهای پمپاژ آبیاری را که عملکرد کمی دارند و نیاز به تنظیم، تعمیر یا جایگزینی با طراحی بهتر دارند شناسایی کنید. این حسابگر همچنین میزان سوخت مورد استفاده برای دستگاه پمپاژ شما را با معیارهای عملکرد دستگاه پمپ نبراسکا مقایسه می کند و یک هزینه تخمین زده شده را برای نصب دستگاه پمپاژ مطابق استاندارد ارائه می کند و تعداد سال های لازم برای بازپرداخت سرمایه گذاری با نرخ سود های مختلف را ارزیابی می کند.

 

3. IrrigateCost: اگر شما در حال بررسی یک سیستم آبیاری جدید هستید، IrrigateCost هزینه کل آبیاری را محاسبه می کند و همچنین کل هزینه های مالکیت و عملیاتی کل را محاسبه می کند. همچنین سیستم های آبیاری سنتر پیوت و لوله های سوراخ دار، و نیز منابع انرژیِ بیشتر مورد استفاده را با هم مقایسه می کند.

علاوه بر این، این برنامه دانشگاه نبراسکا، هزینه سالانه در هر هکتار، که در هنگام محاسبه توافقنامه اجاره منصفانه محصول مفید است را محاسبه می کند. با برآورد هزینه های پمپاژ یک هکتار آب، این برنامه همچنین می تواند تعیین کند که چند بوشل اضافی از یک محصول برای پرداخت هزینه هر آبیاری در پایان فصل نیاز است.

 

4. CropWater: این برنامه یک راه آسان برای تعیین وضعیت آب خاک بر اساس سنسورهای Watermark نصب شده در عمقهای 30، 60، 90 و 120 سانتیمتری فراهم می کند. شما عدد های سنسور ها و مرحله رشد را وارد میکنید و تخمینی از آب استفاده شده و موجود در پروفایل خاک را برای هشت بافت خاک واقع در نبراسکا و ایالات با خاک های مشابه دریافت میکنید.

 

5. Irrigation Run Time: این حسابگر زمان اجرا از شرکت Valley، که با تمام مارک های سنتر پیوت کار می کند، خطاهای ناشی از کاغذ و قلم را هنگام محاسبه تکمیل زمان چرخه آبیاری حذف می کند. این همچنین به شما اجازه می دهد تا داده های گزارش اجرا را ذخیره کنید و اطلاعات محاسبه خود را در همه زمان ها در تلفن خود نگه دارید. این برنامه را از سایت valleyirrigation.com دانلود کنید.

 

6. Irrigation Calculator: مانند Irrigation Run Time، این حسابگر با هر سیستم کار می کند تا به شما کمک کند افت سايش، زمان گردش سنتر پیوت، دبی سیستم، گالن در دقیقه در هکتار، مساحت آبیاری، سرعت آبیاری و غیره را محاسبه کنید. این حسابگر از شرکت Lindsey Irrigation شامل یک مبدل عملکرد و مجموعه ای از ابزارهای تبدیل دیگر است. پس از دانلود، این برنامه بر روی گوشی های هوشمند یا تبلت قرار می گیرد. این برنامه را از سایت lindsay.com دانلود کنید.

 

7. Apply Yourself: اگر شما بدنبال یک برنامه کودیاری میگردید، ما Agri-Inject را پیشنهاد می دهیم، که برنامه ای است که برای حذف پيچيدگي های فرایند انتخاب و کالیبره کردن یک پمپ تزریق برای تقریبا هر برنامه کشاورزی طراحی شده است. سیستم رتبه بندی هوشمند برای چندین عامل که تعیین کننده مناسب ترین پمپ برای کاربرد شما هستند تنظیم می شود. این برنامه همچنین بعد از نصب، به کالیبره کردن کمک می کند. این برنامه را در سایت agri-inject.com پیدا کنید.

 

8. بازار لوله و اتصالات ایران: این حسابگر ایرانی نیز در کنار دیگر برنامه های انگلیسی زبان بکمک کشاورزان و طراحان آمده تا بصورت رایگان بتوانند از آن برای طراحی سیستم آبیاری خود بهره بگیرند. سادگی کار و همه فهم بودن آن از ویژگیهای آن بشمار میرود. این برنامه را میتوانید از سایت https://cafebazaar.ir/app/ir.pipes.pepipesir/?l=fa بارگذاری و استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری