گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
یک گلخانه ارزان قیمت را در یک روز بسازید


ما این گلخانه 3.6 متر در 6.0 متری را با استفاده از میلگرد، طناب، تكه های لوله و شلنگ آبیاری ساخته ایم. این گلخانه طوفان های بزرگ و انواع آب و هوای بد را گذرانده است. شما می توانید تمام منابع را در یک ابزار فروشی محلی دریافت کنید. اگر از راهنمایی هایی که اینجا ارائه می دهیم پیروی کنید، می توانید گلخانه خود را در یک روز ایجاد کنید. چهارچوبه های پلاستیکی PVC را فراموش کنید. اینها گسسته و خراب می شوند، شاید حتی به آنسوی محله پرواز کنند!
 

لوازم چهارچوب گلخانه

لوازم    تعداد
میلگرد 12 (6 متری) 6 شاخه
لوله پی وی سی 4/3 اینچ (درون زمین) 2 شاخه
شلنگ آبیاری پلی اتیلن  2 سانتیمتر کلفتی 3 متر
طناب پلی اتیلن  2 سانتیمتر کلفتی 3 متر


اندازه گیری و نصب گلخانه - لطفا قبل از کار کردن مطالعه کنید.


1. لوله های پی وی سی برای درون زمین را درست کنید: لوله پی وی سی که در زمین قرار میگیرند را برش دهید. 12 تکه 30 سانتیمتری درست کنید. اگر بتوانید از کسی بخواهید که آنها را برای شما ببرد، بهتر است!

2. منطقه زیر کشت را اندازه گیری و علامت گذاری کنید: جایی از زمین را که لوله پی وی سی 30 سانتیمتری وارد می شود، با ميخ چوبي یا ميله اندازه گیری و علامت گذاری کنید. شما به 6 قطعه لوله PVC در هر طرف گلخانه نیاز دارید. زمین را با یک ميخ چوبي موقت علامت گذاری کنید. 420 سانتیمتر را تا طرف دیگر گلخانه اندازه گیری کنید و جایی از زمین را که سر دیگر لوله پی وی سی وارد می شود نشانه گذاری کنید. این نشان دهنده یکی از سمتهای گلخانه شما است. 6 متر در هر طرف گلخانه را تا سمت روبروی آن اندازه گیری کنید و موقتا هر دو سمت را علامت بزنید. حالا شما نقاط مستطیل را دارید. هر گوشه از گلخانه شما باید یک زاویه 90 درجه درست کند. برای بررسی، نقاط موقت خود را با طناب به هم وصل کنید. شما بعدا این طناب را برای بستن گلخانه به کار می برید، بنابراین آن را نبرید. از گونيای نجاری (پوشه پرونده یا یک تکه کاشی) استفاده کنید تا مطمئن شوید که گوشه های درونی در واقع زاویه 90 درجه ایجاد می کنند.

3. لوله های پی وی سی درون زمینی را کار بگذارید: هنگامی که شما نقاط گوشه را با ميخ چوبي های موقت نشانه گذاری کردید، لوله های درونی را با فواصل 120 سانتیمتر با یک چكش چوبي یا سنگ به درون زمین بكوبيد، همچنانكه در شکل زیر نشان داده شده است. خطوط طناب را به عنوان راهنمای خود استفاده کنید.

4. میلگردها را با لوله های آبیاری پوشش دهید: 6 تکه 5 متری از لوله آبیاری ببرید. هر میلگرد را در هر تکه از لوله آبیاری وارد کنید.

5. حلقه های میلگرد را کار بگذارید: میلگرد را روی زمین در نزدیکی هر جفت لوله پی وی سی روبروی هم قرار دهید. فردی که این میلگرد را بر میدارد (با دستهای دستکش دار) باید پرتوان باشد. یا از دو نفر استفاده کنید. میلگرد را با دقت بر دارید و یک سر آن را درون یک لوله PVC در زمین بگذارید. میلگرد را ناجنبا کنید و آنرا به آرامی با استفاده از دست های دستکش دار به طرف دیگر ببرید و همزمان به آرامی آن را به شکل منحنی شکل دهید، سپس سر دیگر را به درون لوله پی وی سی وارد کنید. گلخانه شما تقریبا به پایان رسیده است!

6. پشت بند طنابی را کار بگذارید: گلخانه شما باید از بالا سفت نگه داشته شود تا در طول بادهای سخت پایدار باقی بماند. یک ميخ چوبي بزرگ ثابت و قوی را با 180 سانتیمتر فاصله از هر انتهای گلخانه قرار دهید. طناب را به ميخ چوبي در یک سر گلخانه ببندید و آن را به هر حلقه میلگرد گره بزنید تا زمانی که به سر دیگر گلخانه برسید. با زدن یک گره، پشت بند را سفت کنید.


پلاستیک
من پلاستیکهای 6 میلی لیتر و 4 میلی لیتر کلفتی را از فروشگاه ابزار خریده و امتحان کرده ام و هر دوی آنها به خوبی کار می کنند. پلاستیک 4 میلی لیتری باندازه پلاستیک کلفت تر خوب کشیده میشد. من در مورد پلاستیکهای گرانقیمت فکر کردم، اما برای اکنون، رول های بزرگ پلاستیک که با گیره های بزرگ به هم وصل میشوند خوب هستند.

در جلوی گلخانه هیچ دربی وجود ندارد، بنابراین شما به چوب نیاز ندارید. در عوض، من پلاستیک را تا یک نقطه بر روی زمین گسترش می دهم، شبیه بسته بندی آب نبات، و ته آنها را برای تهویه بلند می کنم. من از انتهایی وارد می شوم که حداقل مقدار باد مستقیم را دریافت می کند. من لبه های پلاستیک را با لوله های سنگین ، پست های توری فلزی و سنگ پایین نگه می دارم - هر چه که در اطراف باشد، و به اندازه کافی سنگین باشد تا پلاستیک را پایین نگه دارد. در فرانسه، لبه های پلاستیکی در یک خندق دفن می شوند (همانطور که در کتاب الیوت کلمن آمده است). کیسه شن نیز به کار می آید.

درسهای یاد گرفته شده

در آب و هوای طوفانی، پلاستیک گلخانه موج وار به سمت بالا و پایین حركت می کند. برای جلوگیری از کشیده شدن پلاستیکها در هنگام بادهای سخت، من در فصل بعد، طناب را با الگوی ضربدرى بر روی گلخانه نصب خواهم کرد. این کار اضافی کوچک احتمالا از شل شدن گاه و بي گاه بعضی از لبه های پلاستیکی جلوگیری می کند.
خوب است که مهر و موم هوابندی شده محکم با پلاستیکی نداشته باشید. جریان بیشتر هوا در امسال منجر به گیاهان سالم تر شده است.
طرفی از گلخانه که بیشترین باد را دارد بیشترین توجه را نیاز دارد. هنگامی که یک طرف شل شود، پلاستیک تغيير جهت میدهد و از زیر حتی سنگهای سنگین لول می خورد.
از طرف های بادی وارد گلخانه نشوید. برای ورود از آرامترین طرف استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری

تلفن مشاوره آبیاری قطره ای

09116811951

مهندس کلانتریان

فروشگاه نظام

مشاوره رایگان