گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی


 گرد آوری و ذخیره گرمای خورشیدی ارزان برای گلخانه
با یک رادیاتور قدیمی، یک ظرف آب 220 لیتری و چند شلنگ و اتصالات، یک گرد آور انرژی خورشیدی برای گرم کردن گلخانه بسازید.

رادیاتور 220 لیتر آب را حرارت می دهد و از آنجا که حرارت ذخیره شده به آرامی بیرون می رود، دمای گلخانه را در طی شب های سرد حفظ می کند.

رادیاتور را برنگ سیاه رنگپاشی کنید و آنرا با یک جعبه چوبی که با یک ورق از پلکسی گلاس (پلاستیك شیشه مانند)  پوشیده شده است بسته بندی کنید. این دستگاه مانند یک افسون کار می کند: به هیچ پمپی نیاز نیست، چون آب گرم ببالا جریان می یابد و در نتیجه یک جریان ایجاد می کند که آب سرد پایین رادیاتور را می مکد. طی 15 دقیقه دمای آب از 16 به 32 درجه سلسیوس میرسد!


 

این راه حل ساده، قابل اعتماد و ارزان است. بدیهی است که در شرایط ابری کار نخواهد کرد. یخبندان های سخت نیز ممکن است به دستگاه صدمه بزنند، بنابراین یک سیم پیچ مسی (متصل به رادیاتور) را به عنوان مبدل حرارتی در یک ظرف قرار دهید و داخل سیم پیچ و رادیاتور را با محلول آب و ضد یخ پر کنید.از آنجا که بشکه ایزوله نیست، ظرفیت ذخیره سازی حرارت محدود می شود. ایزوله کردن آن به طرز چشمگیری باعث افزایش ظرفیت ذخیره سازی حرارت می شود، اما بدینگونه، بشکه به عنوان رادیاتور در شب کار نمی کند. یک راه حل میتواند نصب یک پمپ باشد که بتواند آب گرم را زیر خاک گلخانه (از درون یک شلنگ) گردش دهد تا گیاهان را گرم نگه دارد. این شامل یک سیستم با پانل های خورشیدی برای برق، یک باتری برای ذخیره برق، برد کنترل و چند چیز دیگر است. این کار انجام پذير است، اما پیچیده تر است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری

تلفن مشاوره آبیاری قطره ای

09116811951

مهندس کلانتریان

فروشگاه نظام

مشاوره رایگان