گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی

با این ایده های گرم کردن و حفظ گرما، گلخانه های زمستانی خود را پربار کنید.

گلخانه ها مکان های شگفت انگیزی هستند، به خصوص در بهار زمانی که بستر های کشت پر از نهالهای سبز درخشان است، و در تابستان، درب و دریچه های سقف آن باز هستند، و خیارها از سقف آویخته هستند و گوجه فرنگیها آماده برای چیدن هستند. اما در زمستان چنین نیست. گیاهان زمستان گذران و گیاهان گلدانی برای گرم شدن به هم می پیچند. فقط چند بوته خیار قهوه ای بی برگ از داربست آویزان هستند. کلم و اسفناج ها برداشت شده اند و بذرهایی که کاشته شده اند هنوز جوانه نزده اند.


راه های مختلفی برای گرم کردن گلخانه با مصرف کم انرژی وجود دارند، از گلدان های قلمه زنی و خاک های گلدان تا کود و پشتیبان گیاهان، اگرچه ثابت نشده اند.
 
سینی جوانه زنی گرم شونده برقی یكی از راه هایی است كه درجه گرمای مورد نیاز برای نهالهای گلخانه شما را به ارمغان می آورد.
 

یک روش بی نیاز از سوخت و سازگار با محیط زیست این است که یک خندق در مرکز گلخانه تان ایجاد کنید و پس از پوشاندن آن با بغل پوش یا سنگ فرش، در آن کمپوست بسازید. این خندق ممکن است به یک گودال کوچک در مرکز یک گلخانه با اندازه کوچک محدود شود. حتی در این گلخانه ها، کمپوست به تعدیل دما ​​در گلخانه کمک می کند و شما همیشه کود آماده دارید. دمای روز در گلخانه کمپوست شما را گرم میکند.

یک راه دیگر برای ایجاد مرکز گرما که در طول روز نور جذب انرژی می کند و در تاریکی سرد آنرا پس می دهد، قرار دادن بشکه های آب 55 گالنی (یا هر ظرف آب دیگری که در دسترس و درخور است) در گوشه ها و مکان های دیگر درون گلخانه است. آنها باید برای دریافت حداکثر انرژی خورشیدی سیاه رنگ باشند. حتی سطلهای آب در یک گلخانه کوچک درجه گرما را به اندازه کافی متمایز می کنند، که ممکن است حیاتی باشد.

یکی دیگر از ایده های جمع آوری گرما این است که لوله های سیاه پی وی سی را در بالاترین نقطه گلخانه قرار دهید و آب آن را به بشکه های آب خود انتقال دهید. خورشید در تمام روز این لوله (جذب کننده آفتاب) را تحت تاثیر قرار میدهد. علاوه بر این، گرمای رو به افزایش گلخانه نیز لوله را گرم می کند. این به شما اجازه میدهد که گرما را قبل از آنکه از طریق پلاستیک نازک گلخانه فرار کند ذخیره کنید. در شب شما باید شیر لوله را ببندید تا در جهت معکوس کار نکند.همچنین یک سیستم فن میتواند هوای گرم را از لوله های سوراخدار که در عمق زمین دفن شده اند جمع آوری کند تا گرما را حفظ کند و بعد از آن دوباره به گردش در آورد.

 یکی از مزیتهایی که ما داریم روزهای آفتابی زیاد است. به نظر می رسد که در آب و هوای سرد، سبزیجات برگ سبز و نهالها در این محیط بتوانند پرورش یابند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری

تلفن مشاوره آبیاری قطره ای

09116811951

مهندس کلانتریان

فروشگاه نظام

مشاوره رایگان