گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی

 

سیستم های بام سبز دارای مزیت های زیادی هستند، اما با توجه به موقعیت های در معرض باد و مناطق ریشه های کم عمق آنها، شما باید اطمینان یابید که این سیستم ها درست آبیاری می شوند.


بام های سبز متمرکز
اغلب مناطق بام منبع دست نخورده ای را فراهم می کنند و اجازه می دهند که فضای سبز برای بهره ساکنین یا کارگران فراهم شود. این بهره ها از نظر کیفیت زندگی و تنوع زیستی هویدا هستند، اما هر گیاهی که روی بام رشد می کند نیاز به فراهم كردن منظم آب و مواد مغذی دارد.
سقف های سبز متمرکز، محیط های کشت عمیق تری را دارند که باعث رشد درختان و درختچه ها می شوند. از این جهت، هزینه آبياری آنها نسبت به بام های سبز گسترده بیشتر است.


آبیاری بام سبز متمرکز
ما روش های آبیاری را برای تمام بخش های یک سیستم بام سبز متمرکز، شامل: مناطق چمن، پرچین، مرزهای درختچه دار و حتی درختان روی بام ارائه می دهیم. علاوه بر این، سیستم های کنترل شده مخصوص با سنسورهای آب و هوایی در طراحی گنجانده شده اند تا اطمینان یابید که بام سبز به صورت موثر عمل می کند.


آبیاری چمن روی بام


 
مناطق چمنکاری روی بام به طور معمول با استفاده از آبپاشهای مخفی شونده آبیاری می شوند، اما بعلت عمق نسبتا کم خاک در یک سیستم بام سبز گسترده، این آبیاری می تواند دشوار باشد. آبپاشهای مخفی شونده ارتفاع کوتاه را می توان برای مناطق کوچکتر استفاده کرد، یا برای مناطق چمنکاری وسیع تر، می توان لایه عایق زیرزمینی را در نقاط مناسب کنده کاری کرد تا عمق خاک افزایش یابد، یا آبپاشها را روی مرزهای بلند در اطراف حاشیه چمن نصب کرد. یک راه حل جایگزین این است که چمن را با استفاده از لوله های قطره ای زیر سطحی ويژه آبیاری کنید.


آبیاری مرز بام
مرزها و گلدان ها در یک بام سبز متمرکز معمولا به همان شیوه روی سطح زمین آبیاری می شوند. ما معمولا یک سیستم آبیاری قطره ای بر روی گلدان ها با استفاده از تیپ های قطره ای تجاری طراحی می کنیم. در بستر های کوچکتر و گلدان های تکی، دریپر های فردی برای رساندن آب به گلدان ها طراحی شده اند.


سیستم های کنترل
کنترل دقیق در سیستم های آبیاری بام سبز مهم است. طراحی سیستم آبیاری قطره ای نیاز به توجه به جهت دارد (مناطق رو به جنوب نیازمند به آب بیشتری نسبت به مناطق رو به شمال هستند)، اما اگر از آبپاش استفاده می کنید، همچنین باید توجه داشته باشید که این منطقه چقدر بادخیز است. ما می توانیم کنترل کننده های آبیاری شما را به سنسورهای سرعت باد وصل کنیم تا اطمینان یابید که آبیاری در هنگام بادهای زیاد انجام نمی شود و در آب و پول شما صرفه جویی می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری

تلفن مشاوره آبیاری قطره ای

09116811951

مهندس کلانتریان

فروشگاه نظام

مشاوره رایگان