گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی

نکاتی برای نگهداری سیستم های آبیاری قطره ای- بخش یکم

شما می دانید که پیشگیری بهتر از درمان است. این امر مخصوصا برای مراقبت از سیستم آبیاری قطره ای شما کاربرد دارد و متاسفانه اغلب در بالای لیست کاری شما نیست.
مراقبت از سیستم آبیاری قطره ای احتمالا در لیست کارهای شما است، اما معمولا به عنوان چیزی که برای سیستم شما حیاتی است دیده نمی شود مگر اینکه اتفاقی بیفتد. (خرابی سیستم آبیاری قطره ای که باعث می شود گیاهان شما از کمبود آب آسیب ببینند قطعا چیزی است که متوجه آن خواهید شد).
با این حال، کمی اطلاعات درباره نگهداری پیشگیرانه در طول فصل رشد می تواند به شما در جلوگیری از وقوع این اختلالات کمک کند. شما با دنبال كردن این راهنمایی ها، سیستم خود را از جرم و باکتری ها پاک میکنید و قطعات آن را در شرایط مطلوب نگه میدارید.
بازرسی بصری یک سیستم قطره ای
یکی از اولین اقداماتی که باید انجام دهید این است که تمام اجزای سیستم آبیاری قطره ای را به صورت بصری بازرسی کنید. آیا متوجه چیزی میشوید که به نظر میرسد فرسوده شده یا جوریکه باید به نظر نمیآید؟ اینها قطعاتی هستند که باید زودتر جایگزین کنید. از این گذشته، این لوله های فرسوده ممکن است شروع به نشت آب در مناطقی که از آن سودی نمی برید کنند، برای شما هزینه بتراشند و آب را هدر دهند.
ترکها و نشتها
هر گونه ترک یا نشتی که شما پیدا می کنید باید فورا تعمیر شود. شما می توانید یک بخش لوله را تعمیر یا همه آن را جایگزین کنید، یا بسته به شدت آسیب، تمام چیز را جایگزین کنید. اگر یک بخش را تعمیر کنید، ممکن است در یک فاصله زمانی کوتاه دوباره نياز داشته باشد که جایگزین شود. ممکن است آسان تر باشد که لوله در طول فصل تعمیر و در پایان فصل جایگزین شود، اما همه چیز به شما و سیستم شما بستگی دارد.
به وجود آمدن جلبکها و باکتری ها
داخل لوله های آبیاری قطره ای می تواند شبیه یک پروژه علمی فاسد شده باشد. آنها ممکن است بعلت جلبک ها و باکتری ها سبز و لزج باشند. این نه تنها زشت بنظر میرسد، بلکه باعث افزایش احتمال بند آمدن در خطوط شما می شود، هنگامی که برخی از این جلبک ها کنده می شوند و از لوله ها عبور می کنند.
افزودن یک عامل کنترل صنعتي باکتری و جلبک یکی از راه های مبارزه با این مشکل در حال پيشرفت است. شما همچنین می توانید خطوط خود را روزانه با کلر آبشویی کنید. دو قسمت در میلیون کلر در روز در انتهای دور آبیاری کافی است تا بدون آسیب رساندن به سیستم شما بر روی باکتری ها و جلبک ها کار کند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری

تلفن مشاوره آبیاری قطره ای

09116811951

مهندس کلانتریان

فروشگاه نظام

مشاوره رایگان