گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی

10 نکته آبیاری –بخش دوم

زیاده روی نکنید: شما می خواهید خاک نمناك باشد، اما مرز نازکی بین کافی و خیلی زیاد وجود دارد. آبیاری اضافی یکی از شایع ترین علل مرگ و میر گیاهان است. از اشباع کردن خاک در عمق 12 تا 15 سانتیمتری در زیر سطح اجتناب کنید، زیرا خاک باتلاقي می تواند ریشه ها را از اکسیژن محروم کند که می تواند منجر به از دست دادن توانایی جذب آب شود. یک نشانه از آب بیش از حد، قهوه ای شدن لبه های برگ است که سرانجام از گیاه می افتد. اگر این اتفاق بیفتد، دست از آبیاری بردارید و گیاهان را وابگذارید. در شرایط رشد در خارج از منزل، هر شب آب ندهید مگر آنکه آب و هوا براستی گرم و خشک باشد.
هوموس کمک می کند: مخلوط کردن هوموس می تواند مواد مورد نیاز را به آب بیفزاید تا در خاک بماند تا زمانی که گیاهان شما تشنه میشوند. بسته به نوع خاک مورد استفاده، ماده آلی بیشتر، می تواند دسترسی به آب را برای گیاهان شما افزایش دهد.
آب را مناسب و شايسته کنید: گیاهان آب پر از مواد شیمیایی و آبی که خیلی گرم، خیلی سرد یا مقطر است را دوست ندارند. بهترین راه برای آماده سازی آب این است که قبل از استفاده اجازه دهید چند روز در ظرف روباز بماند (مخصوصا اگر محتوای شیمیایی آب بالا باشد). استفاده از آب مانده همچنین اجازه می دهد تا آن به دمای اتاق برسد، که مانع از شوک دادن به سیستم ریشه با آب گرم یا سرد است. با اینکه استفاده از آب مقطر یا جوشانده برای گیاهان مضر نیست، ولی این آب حاوی برخی از مواد شیمیایی سودمند برای رشد نیست. در نهایت اطمینان حاصل کنید که pH متعادل است.
باران را ذخیره کنید: گیاهان آب باران را دوست دارند، زیرا غنی از نیتروژن و عناصر دیگر است. آب باران مایه تغییر زیادی در رژیم غذایی است، به ویژه در گیاهان درون ساختمان.
وزن گلدان را بررسی کنید: هر گلدان را هر زمانی که آب میدهید، بلند کنید تا وزن آن را براورد کنید (هنگامیکه آب آكنده است سنگین تر است، هنگامیکه خشک است سبک تر است). با گذشت زمان، این بررسی درون يافتي خواهد شد و شما بر اساس وزن گلدان خواهید دانست که چه هنگامی وقت آن است که آب بدهید.
در هنگام گلدهی توجه ویژه کنید: شما با محدود کردن آبیاری در طول این دوره می توانید تأثیر مثبتی بر توانمندى گیاه بگذارید. با این حال، شما همچنین باید بررسی کنید که چه مدت بعد از آبیاری، گیاهان شما شروع به پژمرده شدن می کنند و یک روز زودتر آنها را آبیاری کنید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری

تلفن مشاوره آبیاری قطره ای

09116811951

مهندس کلانتریان

فروشگاه نظام

مشاوره رایگان