گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی

آبیاری عمیق با لوله پی وی سی برای باغچه شما

آیا می دانید؟ محاسبه حجم یک لوله آبیاری عمیق ساده است.
فرمول V = πr2h است
حجم = عدد پی X مجذورشعاع X ارتفاع
آبیاری عمیق با لوله پی وی سی

استفاده از لوله پی وی سی 2 یا 3 اینچی 30 تا 45 سانتی متری با چند سوراخ حفاری شده در پهلوی آن، آبیاری گیاهان تکی را سریع و آسان می کند.

استفاده از لوله پی وی سی 2 یا 3 اینچی 30 تا 45 سانتی متری با چند سوراخ حفاری شده در پهلوی آن، آبیاری گیاهان تکی را سریع و آسان می کند.

یک بطری 2 لیتری (با یک سوراخ یا برش در پایین آن) را به لوله خود بچسبانید تا بتوانید (1) ببینید چه زمانی لوله عمیق شما نیاز به پر کردن دارد، (2) و چند روز بین پر کردن لوله عمیق خود وقت آزاد داشته باشید
استفاده از این لوله برای باغ ها، مزارع کوچک و پروژه های محوطه سازی و جنگل دارى دورافتاده بسیار موثر و مناسب است. آبیاری با لوله عمیق عموما با لوله به قطر 1 تا 3 اینچ که 30 تا 45 سانتی متر در زیر خاک و یا نزدیک گیاه یا درخت انجام میشود.
بالای لوله را می توان با یک درپوش یا دیسک توری پوشاند تا زباله و حشرات بدرون لوله آب نروند.
یک سری سوراخ کوچک باید در پهلوی لوله در سمت گیاه حفر شود اگر دانه یا یک نهال ترا كاشت کوچک با ریشه ای که کوتاه تر از لوله است کشت می شود. دانه یا نهال باید نسبتا نزدیک به لوله باشد (3 تا 10 سانتی متر برای یک گیاه جوان).
در برخی موارد، آبیاری عمیق با لوله بهتر از سیستم های قطره ای سطحی یا زیرسطحی است. اول، می توان آن را با کیفیت کم ، آب کم فشار و تکنولوژی کم استفاده کرد. دوم، حتی در مناطقی که مواد و فن آوری برای سیستم های قطره ای در دسترس هستند، سیستم لوله عمیق، مزایای آبیاری قطره ای عمقی، بهره وری بیشتر آب (به دلیل کاهش تبخیر) و کنترل علف های هرز را فراهم می کند؛ اما سیستم های آبیاری عمیق نصب شده در سطح بسیار آسان تر می توانند نظارت و تعمیر شوند. در نهایت، لوله ها می توانند در پایان فصل برای شخم کامل گرد آورى شوند.

قيف های آبیاری به منظور تقلید روش آبیاری لوله های عمیق در مقیاس کوچک طراحی شده اند. به نظر می رسد که واژگون کردن و برش بالای بطری و نصب آن در کنار گیاه و پر کردن از آب برای گوجه فرنگي، خیار، كدو و دیگر گیاهان باغی به خوبی کار می کند. این روش یک سرمایه گذاری دراز مدت غیر رایگان، ولی ارزان در باغ است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری