گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی

برای انتخاب پمپ یک "راه آسان" وجود ندارد. برای انتخاب پمپ درست دو مورد که باید کاملا بدانید را مشخص کنید: فشار عملیاتی سیستم آبیاری و دبی سیستم. اگر کسی تلاش کند به شما بگوید که چه پمپی نیاز دارید بدون اینکه جریان مورد نیاز (GPM یا l / m) و فشار (PSI یا بار) را مشخص کند، فقط دارد حدس می زند. این مانند تعیین تعداد تیله ای است که برای پر کردن یک تنگ نیاز است. بدون دانستن اینکه تنگ چقدر بزرگ است و تیله ها چه اندازه ای دارند، تنها کاری که شما می توانید انجام دهید حدس زدن است!
اکنون ابتدا شما را با اشتباهات بزرگ مبتدیان آشنا میکنیم.هشدار: این اشتباهات بزرگ را انجام ندهید! 3 خطای عمده وجود دارد که مردم در رابطه با پمپ های آبیاری انجام میدهند. همه این ها خطاهای بسیار زیانباری هستند. پس بگذارید از همان ابتدا در مسیر درست گام برداریم!
اول برنامه ریزی کنید!
پمپ خریداری نکنید تا وقتی که نیازهای دقیق جریان و فشار آب خود را تعیین کنید. بسیاری از مردم هر سال مقدار زیادی از پول را از دست می دهند، زیرا آنها قبل از طراحی سیستم آبیاری یک پمپ خریدند و سپس دریافتند که این اندازه و نوع مناسب نیست. یک پمپ باید برای نیازهای دقیق فشار و جریان سیستم آبیاری شما سازگار باشد. شما نیاز به پمپی دارید که مقادیر و نسبت درست جریان آب و فشار آب را تولید می کند. این ممکن است به نظر واضح باشد، اما تجربه ما نشان می دهد که اینجور نیست. بنابراین ابتدا نیازهای آبی خود را دریابید، سپس پمپ را بخرید!
برچسب های پمپ:
بسیاری از پمپ های پیش ساخته دارای برچسب های عملکرد گمراه کننده هستند. آنها دقیقا به شما دروغ نمی گویند، فقط کاملا روشن و آشكار صحبت نمیکنند. اغلب یک پمپ یا پکیج پمپ با چیزی شبیه به "20 GPM، PSI 55" برچسب می خورد. یا ممکن است گفته شود " GPM 20 ، 127 فوت هد". در بیشتر موارد، کلمه "یا" باید اضافه شود. منظور آنها GPM 20 یا PSI 55 است. این مهم است! تفاوت بزرگی در عملکرد بین یک پمپ که GPM 20 را با PSI 55 تولید می کند و یک پمپ GPM 20 یا PSI 55 تولید می کند وجود دارد. شما حتی ممکن است این اطلاعات گمراه کننده را مستقیما بر روی برچسب شناسایی پمپ که در بدنه پمپ نشان داده شده است ببینید!
به اصطلاح "پمپ های آبیاری": تعدادی از وب سایت ها و فروشگاه ها پمپ هایی را به نام "پمپ های آبیاری" و یا "پمپ های بارانی" میفروشند. این پمپ ها معمولا پمپ های کوچک و ارزان هستند که برای راه اندازی یک آبپاش کوچک در انتهای یک شیلنگ باغ طراحی شده اند. آنها برای سیستم های بارانی با بیش از یک آبپاش ساخته نمی شوند.
به طور معمول، پمپ های مناسب برای سیستم های بارانی به عنوان "پمپ های فشار بالا" عرضه می شوند. دانستن این در هنگامی که شما شروع به خرید می کنید، شما را نجات می دهد.
خوب، هشدارها کامل شد، بیایید شروع کنیم!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری

تلفن مشاوره آبیاری قطره ای

09116811951

مهندس کلانتریان

فروشگاه نظام

مشاوره رایگان