گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی

باید به گلدان در حد نیاز آن آب داده بشود. یعنی فقط در حد مرطوب بودن خاک گلدان. با توجه به اینکه ریشه های گل و گیاه آپارتمانی به تنفس نیاز دارد آبیاری بیش از حد گلدان باعث زرد شدن و پژمردگی گیاه داخل گلدان خواهد شد. بهتر است داخل گلدان را آبتدا کمی ذغال و شن بریزید و روی آن را خاک بریزید که آب داخل گلدان جمع نشود. چونکه جمع شدن آب داخل گلدان باعث گندیدن ریشه گیاه میشود. باید آب اضافی از گلدان خارج شود.

روش صحیح آبیای گلدان
روش صحیح آبیای گلدان

زیر گلدان یک بشقاب قرار دهید که آب اضافی داخل بشقاب جمع شود. آبی که داخل بشقاب جمع میشود کم کم تبخیر میشود و محیط اطراف گلدان را مرطوب نگه میدارد که کمک بسیار خوبی به طراوت و شادابی گلدان میکند. بهتر است در هنگام آبیاری از تماس مستقیم کود با ریشه جلوگیری کنید زیرا ممکن است باعث صدمه دیدن گیاه شود. بعد از آبیاری کود را روی سطح خاک گلدان پخش کنید.

به گلدان آب سرد ندهید، بهتر است آب ولرم باشد. اگر میخواهید به گلدان هورمون بدهید بهتر است آن را روی شاخ وبرگ های گیاه اسپری کنید. میزان آبیاری گلدان هایی که داخل اطاق قرار دارند با گلدان هایی که بیرون از اطاق مثلا در راه پله یا در حیاط هستند بسیار متفاوت هست. گلدان هایی که در بیرون از اتاق قرار دارند نیاز به چک کردن بیشتر دارند زیرا عواملی که باعث خشک شدن خاک گلدان میشود در محیط های بیرونی مثل تابش نور مستقیم آفتاب در حیاط بیشتر هست.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری