گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
ما چطور یک کیت آبیاری را به یک مخزن بازیافتی جمع آوری آب باران وصل کردیم؟
منبع آب
منبع آب

 

 

چند سال پیش یک مخزن آب 1000 لیتری ساختمانی که دیگر استفاده نمیشد و صاحبخانه آنرا به سیستم زهکش در پشت خانه متصل کرده بود، به ما داده شد. آن مخزن برای داشتن  فشار آب مورد نیاز برای رساندن آب از طریق شلنگی به طول بیست متر به پلی تونل (نوع خاصی از گلخانه) باید در ارتفاع نصب میشد.

در راهروی مرکزی پلی تونل ما، لوله آب منبع به طور مستقیم به شلنگ آب باران متصل شده است (عکس ها را مشاهده کنید).

لوله تراوا به طور مرتب در طول روز و شب، مقدار کمی آب باران را در سطح خاک تراوش می کند. به گیاهان اگر آب زیاد داده شود غرق می شوند اما اتصالات قابل تنظیم در لوله از این امر جلوگیری می کند.

اتصال مستقیم لوله به مخزن آب باران به این معنی است که اگر آب مخزن تمام شود، ما می توانیم گلخانه را با یک سطل آبیاری کنیم تا زمانی که آب باران جمع شود و مخزن دوباره پر شود.

دو بستر دیگر درون پلی تونل دارای یک سیستم آبیاری قطره ای / اسپری به یک واحد تایمر از شیلنگ متصل هستند که از یک شیر خارجی به چاه متصل می شود.

تایمر آب تنظیم شده است که برای 10 دقیقه در ساعت 6 صبح و 6 بعد از ظهر روشن شود و با باطری کار می کند.

برنامه طولانی تر ما این است که مخازن آب باران بیشتری را به سیستم اضافه کنیم، آنها را عایق بندی کنیم تا از آسیب یخبندان و نور UV خورشید جلوگیری کنیم و به طور کامل به یک سیستم شلنگ نشتی که صرفا از آب باران جمع شده تغذیه میکند تغییر حالت دهیم، تا سیستم آبیاری به طور کامل خودکفا شود.

اگر چه هزینه های اولیه در ارتباط با راه اندازی یک سیستم آبیاری وجود دارد، ما احساس می کنیم این یک سرمایه گذاری خوب است. اگر این تجهیزات مورد مراقبت قرار گیرد، سالها استفاده می شود.

نصب سیستم آبیاری، تأمین آب ثابت برای گیاهان را تضمین می کند و بدین معنی است که ما می توانیم خانه را در ماه های تابستان به مدت بیش از یک روز ترک کنیم، در حالی که می دانیم که گیاهان ما آبیاری می شوند و از خشکی نابود نمی شوند.

اتصال یک سیستم آبیاری به یک منبع آب باران باعث می شود که این پایدار ترین و از این رو طبیعت دوستانه ترین شیوه برای آبیاری گیاهان محسوب میشود و آب دیگر یک سنت نیز هزینه برای شما بر نمی دارد.

 

  

واحد تایمر آبیاری - 2 خروجی شلنگ با یک خروجی ماشین لباسشویی 

من نمی توانم به اندازه کافی بر اهمیت یک تایمر برای سیستم های قطره ای و بارانی تاکید کنم، زیرا اینگونه مطمئن خواهید شد که آب از بین نمی رود. یک بار باتری ها در واحد تایمرمان قطع شدند و می توانم از تجربه خود بگویم که این فوق العاده آسان است که فراموش کنید شلنگ را باز کرده اید و چندین ساعت آن مکان را ترک کرده اید!

با توجه به دو سیستم آبیاری که ما اکنون نصب کرده ایم، برای آينده نگرى در ابتدای کار، بهتر بوده است که در ابتدا کمی بیشتر پول پرداخت کنیم و کیت خوبی را بدست آوریم و سیستم را به درستی نصب کنیم. این امر می تواند اطمینان حاصل کند که تمام گیاهان آب مورد نیاز خود را دریافت می کنند و نه سقف پلاتین یا پیاده رو، همانطور که با شیلنگ های ارزان تر اتفاق می افتد. مانند بسیاری از چیزها، خرید شلنگ ارزان می تواند اقتصاد را از دست بدهد؛ زیرا این کار نیز کار نمی کند.

 

تایمر آبیاری
تایمر آبیاری

 

 

گیاهان ما آب اضافی که بعلت شلنگ نشتی جدید دریافت میکنند را دوست دارند. ذرت شیرین و لوبیا کوتوله های ما در حال رشد سریعند و بدون شک این در نتیجه آب اضافیی است که آنها دریافت میکنند. من همچنین نسبتا مطمئن هستم که رطوبت اضافی کنه تارتن قرمز که سال گذشته ما با آن مواجه بودیم را دور نگه می دارد زیرا کنه تارتن قرمز شرایط مرطوب را دوست ندارد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری