گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در حالی که استفاده چندباره از نوار تیپ برای کشاورزان با سیستم های آبیاری قطره ای معمول است ، ایده نوار تیپ یکبار مصرف معمول نیست. اکثر کشاورزان نوار تیپ را به عنوان یک سرمایه مشاهده می کنند و حداقل چند فصل آنها را مجددا استفاده می کنند، برخی حتی استفاده از آن را تا هفت یا هشت بار افزایش می دهند. با این حال، این شیوه معمول با اشکالاتی مواجه می شود، و این اشکالات، مفهوم جدید نوار تیپ یکبار مصرف را جالب و خوشایند می سازد.
ایده نوار تیپ یکبار مصرف دقیقا همان چیزی است که از نامش پیداست - استفاده از نوار تیپ فقط برای یک فصل، سپس جمع آوری و بازیافت آن به جای ذخیره و استفاده دوباره از آن.
اینها 10 دلیل برای این هستند که نوار تیپ یکبار مصرف ارزش توجه را برای کشاورزان داشته باشد.
1. هزینه اولیه
هزینه نوار تیپ حتی در سال های اخیر، کشاورزان را مجاب به استفاده مجدد از آن برای فصل های مختلف کرده است. با این حال، برخی از توليد كنندگان، مانند Netafim، در حال معرفی نوار تیپ طراحی شده برای استفاده یکبار مصرف با قیمت مناسب هستند.
2. صرفه جویی در کار
در سراسر جهان، نیروی کار بزرگترین چالش برای کشاورزان است. استفاده از نوار تیپ یکبار مصرف بخش بزرگی از کار در مزرعه، از چک کردن و تعمیر مکرر نوار تیپ در طول یک فصل تا کندن ، جابجايي ، و ذخیره سازی تیپ ها در پایان هر فصل را حذف می کند.    
3. بهینه سازی کارگر
ایده حذف وظایف سروقت در یک مزرعه ممکن است برای کشاورزان خوب باشد، ولی برای کسانی که به این مشاغل وابسته هستند و هنوز هم علاقه مند به کار در زمین هستند ترسناک است. به جای استراتژی استفاده چندباره از نوار تیپ که وقت کارگران را میگیرد، آنها می توانند به وظایفی اختصاص یابند که مزایای بهره وری و شاید رضایت شغلی بیشتری را ارائه کنند.

4. صرفه جویی در مصرف آب
نوار تیپ هایی که مجددا استفاده می شوند، حتی با بهترین مراقبت و بالاترین کیفیت، پس از برداشته شدن از زمین در پایان فصل کمی ساییده و پاره می شوند. ترک خوردگی و بریدگی در نوار تیپ منجر به نشت میشود، که آب را هدر میدهد. استفاده از نوار تیپ های تازه و با کیفیت بالا در هر فصل، عملکرد آبیاری و بهره وری حداکثر استفاده از آب را تضمین می کند.
5. هزینه های تعمیر
در کنار مسائل مربوط به هدر رفت آب از نوار تیپ آسیب دیده ، هزینه تعمیر وجود دارد. علاوه بر این هزینه های تعمیر، مشکل زمان صرف شده وجود دارد - نگرانی دیگری که نوار یکبار مصرف آن را از ذهن کشاورزان حذف میکند.
6. فضای انبار سازی
نوار تیپ قبل از اینکه بتوانید به زمین بازگردد باید به درستی انبار شود. کشاورزان بسته به اندازه عملیات و مقدار نواری که استفاده می کنند، به طور بالقوه نیاز به تخصیص مقدار زیادی از فضا برای انبار سازی ، و همچنین اطمینان حاصل کردن از این که فضای انبار سازی تمیز و عاری از جوندگان و یا آفات دیگر است دارند. کشاورزانی که فضای کافی ندارند لازم نیست که در مورد جای انبار سازی نوار تیپ نگران باشند، در حالی که کسانی که فضا دارند این فضا را برای انبار سازی کارآمد تر تجهیزات و دیگر لوازم، آزاد خواهند یافت.
7. ایمنی مواد غذایی
استفاده مجدد از نوار تیپ کشاورزان را در معرض خطر نقض ایمنی مواد غذایی به دلیل نوار تیپ آلوده قرار می دهد. هنگامی که نوار دوباره استفاده می شود، پاتوژن ها (میکربهای بيمارى زا) می توانند به مکان های دیگر زمین منتقل شوند. استفاده از نوار تیپ یکبار مصرف احتمال پخش پاتوژن های خاکی را از بین می برد.
8. بازیافت نوار
هنگامی که نوار تیپ در نهایت به پایان عمر استفاده دوباره خود می رسد، مهم است که کشاورزان آن را به درستی از بین ببرند. در حالی که توسط قوانین دولتی الزام نشده است ، بازیافت نوار تیپ تشویق میشود و بسیاری از کشاورزان می خواهند به عنوان بخشی از تلاش های خود برای داشتن مسئولیت اخلاقی، نوار تیپ ها را بازیافت کنند. اما کشاورزان باید برای بازیافت نوار تیپ دقیق باشند، و بسیاری از آنها زمان و نیروی انسانی برای انجام آن را ندارند.
9. تمام محصولات
محصولات متعدد، از کاهو و کلم بروکلی تا انواع توت ها و مرکبات که آبیاری قطره ای میشوند، با نوار تیپ یکبار مصرف سازگار هستند، و این یک فرصت را برای همه کشاورزان استفاده کننده از سیستم های آبیاری قطره ای ارائه می کند.
10. تناوب محصولات
یکی از مزیت های استفاده از نوار تیپ یکبار مصرف برای کشاورزانی است که متناوبا محصولات کشاورزی را تغییر می دهند. برخی از محصولات ممکن است نیاز به قطر نوار ، و همچنین قطر نازل و فاصله نازل های متفاوتی داشته باشند ، که می تواند در هنگام استفاده مجدد از نوار تیپ در همان زمین دردسر ساز باشد. نوار تیپ یکبار مصرف یک آغاز تازه را در هر فصل رشد - و با هر تناوب محصولات جدید - ارائه می کند برای انتخاب ترکیب مناسبی که به بهترین نحو با محصول سازگار میشود و پتانسیل عملکرد را به حداکثر می رساند.
منبع:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری