گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هزینه ی تجهیزات و مواد برای پروژه ی سیستم آبیاری قطره ای بستگی زیادی به کیفیت مواد انتخابی و مقدار مورد نیاز برای پروژه های شما خواهد داشت. میانگین هزینه های مواد اولیه بین 110 تا 180 دلار میباشد و پکیج های سیستم آبیاری قطره ای بین 25 تا 50 دلار هزینه دارد و این کیفیت در قیمت  بستگی به نوع لوله های پلاستیکی که برای حمل آب در نازل ها بکار میرود و فیلتر ها و کلاهک ها و  مسدود کننده هایی که برای جلوگیری از بازگشت جریان آب در لوله بکار میرود و همچنین وجود  یک تنظیم کننده ی فشار آب.

بیشترین هزینه های سیستم آبیاری قطره ای صرف نصب و اجرای آن میشود چون در هنگام نصب حفاری زیاد لازم است. برای اجرا و نصب یک سیستم آبیاری قطره ای بین 30 تا 75 دلار هزینه صرف میشود. عملکرد سیستم آبیاری در سه سطح قرار میگیرند:

1. سطح ملی برای عملکرد گسترده

2. سطح منطقه ای برای آبیاری در مقیاس های کوچک

3. سطح طرح برای آبیاری در مقیاس های بزرگ

شاخص های سطح ملی نسبت به طرح های عملیاتی و نسبت واقعی منطقه کشت شده به منطقه ی برنامه ریزی شده. اجرای برخی از طرح های آبیاری با شکست رو به رو شد از جمله دلایل آن میتواند از بین رفتن آبخیز ها و مشکلات مربوط به فرسایش و رسوب کنترل آب و سازه های حمل و نقل باشد.
برای ارزیابی عملکرد طرح در مقیاس های بزرگ از عملکرد زهکشی آبیاری استفاده میشود. آبیاری قطره ای از راههای کاهش صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری بیشتر آب حائز اهمیت است.

هدف اصلی از ارزیابی عملکرد آبیاری مشاهده و مستند سازی و تفسیر سیستماتیک مدریت است که تعیین میکند. آیا بازدهی مورد قبول در طرح ها و برنامه ریزی ها انجام شده است یا خیر .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری