گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آبیاری دختان به روش تشتکی

چگونه گیاهان را آبیاری کنیم که بازدهی و نتیجه  بهتری از کارمان داشته باشیم ؟ توجه به ریشه گیاه بسیار حائز اهمیت است زیرا ریشه آب و مواد مغزی را از خاک جذب میکند و همچنین  آبرسانی به گل و برگ گیاه را انجام میدهد و سلامت گیاه را بر عهده دارد. آبرسانی به گیاهان بنابر عواملی از قبیل فصل و نوع خاک نوع کود و تاثیرات آب و هوایی متفاوت است همچنین در فصول بارانی گیاه از طریق باران آبیاری میشوند آب بیش از حد میتواند بسته به نوع گیاه به گیاه آسیب برساند برای چمن ها و این قبیل گیاهان که ریشه های آنان به 6 اینچ در خاک میرسد  و برای درخچه ها و درختان به 12 اینچ در خاک میرسد که آبیاری آنان متفاوت است.

برای آبیاری تشتکی دور هر درخت را یک چاله به عمق 30 سانت و شعاع 75 سانت ایجاد میکنیم. آبیاری بهتر است در صبح زود و اوایل شب صورت گیرد تا توسط نور خورشید آب کمتر تبخیر شود و هم رطوبت بیشتری روی گیاه باقی بماند. اساسا  دو نوع آبیاری وجود دارند که عبارتند از :

دستی که توسط شلنگ باغی و نازل اسپری صورت میگیرد و دیگری از طریق سیستم آبیاری باغی که شامل شبکه ای از لوله هایی که سرتا سر زمین هستند انجام میشود که به صورت آبیاری قطره ای با جت های میکرو اسپری و مینی اسپری و ... موجود هستند .

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری