گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مزایای سیستم آبیاری خودکار اتوماتیک در کاشت

کاهش کارگران و هزینه ها:
به دلیل اینکه آبيارى كننده نیازی به نظارت دائمی بر پیشرفت آبیاری ندارد، آبيارى كننده برای انجام کارهای دیگر -بدون وقفه- در دسترس است. به همین دلیل، کشاورز می تواند از زمین دور باشد، با خانواده باشد و شب را آسوده بخوابد. علاوه بر این، برای کاهش هزینه ها، از وسایل نقلیه نیز استفاده می شود تا به طور مداوم پیشرفت را در آبیاری شاخابه ها چک کنند.
آبیاری بهنگامتر: آبيارى كننده ها با سیستم های اتوماسیون زمانی بیشتر آبیاری می کنند که گیاهان به آب نیاز دارند، نه زمانی که مناسب کشاورزان باشد. این اختلاف بین سیستم آبیاری دستی و سیستم اتوماتیک است، این سیستم می تواند زمان قابل توجهی داشته باشد و صبحگاه و عصر آبیاری کند. سیستم های آبیاری خودکار اتوماتیک دارای تایمر هایی هستند که می توانند برای آبیاری روزانه یا هفتگی از پیش تنظیم شده باشند تا کشاورزان نیازی به بررسی آبیاری نداشته باشند چرا که تایمر پس از تمام شدن آب خاموش می شود.
کمک به مدیریت دبی های بالاتر: بسیاری از کشاورزان به دنبال افزایش دبی آبیاری که از طریق نصب کانال های بزرگتر و خروجی های تشتکها دریافت می کنند هستند. چنین دبی هایی معمولا به افزایش کارگران نیاز دارد زیرا زمان لازم برای آبیاری یک تشتک کاهش می یابد و به این ترتیب پر و خالی کردن مکرر لازم است. سیستم آبیاری اتوماتیک مدیریت دبی های بالاتر را بدون افزایش تعداد کارگران میسر میکند.
قطع دقیق تر: سیستم آبیاری اتوماتیک قطع آب در نقطه مناسب در تشتک را میسر میکند. این معمولا دقیق تر از بررسی دستی است زیرا خطای انسانی ممکن است رخ دهد اگر کارگر دیر یا زود دبی آب را تغییر دهد.
کاهش هرز رفتن آب و مواد مغذی: خودکار سازی می تواند با کاهش رواناب به نگهداری کود در مزرعه کمک کند. استفاده از سیستم آبیاری اتوماتیک ، قطرات کوچکتری را تولید می کند و به حفظ مواد مغذی و کاهش رواناب آب کمک می کند. نگهداری کود در مزرعه مزایای اقتصادی و محیط زیستی دارد.

آبیاری
آبیاری

 معایب سیستم آبیاری خودکار اتوماتیک در کاشت
هزینه زیاد: هزینه هایی باید برای خرید، نصب و نگهداری تجهیزات اتوماتیک سیستم های آبیاری خرج شود. علاوه بر این، نیاز به افزایش تعمیر و نگهداری کانال ها و سایر ابزارها برای اطمینان از کارکرد سیستم در هر زمان است. کانال ها باید برای محافظت از واحدهای اتوماتیک از آسیب های دام، توربندی شوند و بنابراین هزینه های بسیار بیشتری برای حفظ شرایط مناسب رشد نیاز است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری