گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
گروه تلگرامی آبیاری و کشاورزی
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آبیاری که در آن برای انتقال آب در لوله از فشار پمپ یا مخزن استفاده شود آبیاری تحت فشار هست. آبیاری قطره ای یا میکرو نیز یک نوع آبیاری تحت فشار است زیرا آب را به لوله های مخصوص آبیاری قطره ای پمپاژ میکنند تا از قطره چکان ها خارج شود یا اینکه آب را در مخزنی مثل استخر جمع میکنند تا با فشار که در کف مخزن ایجاد میشود آب در لوله ها به جریان بیفتد.

آبیاری تحت فشار
آبیاری تحت فشار

آبیار بارانی هم آبیاری تحت فشار هست زیرا آب را باید با فشار بالا به سمت آبپاش ها هدایت کرد تا میزان سطح مورد نظر در مزرعه را آبیاری کند. اینکه در هنگام انتقال آب از چاه یا رودخانه به مزرعه از فشاری مثل قدرت پمپاژ موتور پمپ دیزلی استفاده شده باشد بحثی جداست. چونکه ممکن است آب وقتی که وارد مزرعه میشود به صورت ثقلی مثلا در جویچه ها و کرت ها به درختان و یا گیاه رسانده شود که نمیتوان به این گفت آبیاری تحت فشار.

میزان فشار در آبیاری تحت فشار بسیار اهمیت دارد به طوری که اگر میزان فشار کم یا زیاد باشم سیستم آبیاری تحت فشار به درستی عمل نخواهد کرد. همیشه در سیستم آبیاری تحت فشار به کمک نصب فشار سنج در خط لوله میزان فشار را کنترل نمایید. مثلا اگر در آبیاری بارانی فشار آب بیش از حد زیاد باشد آب خروجی از آب پاش ها را به بخار یا مه تبدیل خواهد کرد و در واقع آبیاری انجام نخواهد شد و بیشتر آب هدر خواهد رفت و در آبیاری میکرو یا قطره ای اگر فشار آب از یک حدی پایین تر باشد اصلا آب از دریپر ها خارج نخواهد شد.

 

دیدگاه‌ها   

0 #3 Guest 1396-08-01 09:45
آبیاری قطره ای نواری با استفاده از نوار آبیاری یکی از رایجترین و کاربردی ترین روشهای آبیاری ، آبیاری قطره ای نواری می باشد که مناسب کشتهای ردیفی همچون پنبه می باشد .در سیستم آبیاری قطره ای نواری ، از نوارهایی ساخته شده از جنس پلی اتیلن که به نام نوار آبیاری یا نوار تیپ شناخته شده ، استفاده می گردد .نوار تیپ به دو صورت نوار تیپ درزدار و پلاک دار در بازار موجود می باشد که در سایت بازار بزرگ کشاورزی ، در بخشهای جداگانه ، اطلاعات هر یک موجود می باشد .نوار تیپ یا نوار آبیاری برای اولین بار و در حدود پنجاه سال پیش در آمریکا تولید و مورد استفاده قرار گرفت
نقل قول کردن
0 #2 شرکت بنیز تجهیز 1396-08-01 08:16
شرکت بنیز تجهیز جهت تکمیل کادر فنی مهندسی و فروش خود از افراد واجد شرایط ذیل دعوت به همکاری نماید - کارشناس آبیاری (کادر فنی مهندسی)-دارای 2 سال سابقه کار -کارشناس کشاورزی(کادر فروش)-دارای 2 سال سابقه کار در بخش فروش- مزایا حقوق ثابت + بیمه-ساعت کاری 30 الی 17 پنج شنبه ها 30 الی 14علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با معاونت برنامه ریزی و کارآفرینی سازمان با شمارهای 88535578 - 88515584 تماس حاصل نمایند.(ویژه اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان تهران)
نقل قول کردن
0 #1 گروه طراحان رستاک 1396-08-01 07:57
گروه طراحان رستاک طراحی فضای سبز تهیه گل و گیاه مورد نیاز اجرای طرح باغ و باغچه نگهداری از فضای سبز در طول سال اجرای آبیاری قطره ای و تحت فشار مشاوره جهت سمپاشی و کود دهی برای فضای سبز تهیه انواع گل گیاه زینتی،کلکسیونی، درختچه های زینتی و درختان مثمر
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نرم افزار محاسبه هزینه آبیاری
نرم افزار محاسبه و طراحی آبیاری